Humanitariniai mokslai / Literatūra

Ar žmogus gali būti laimingas nekurdamas savo laimės pats?

3 atsiliepimai
Autorius:

Ar žmogus gali būti laimingas nekurdamas savo laimės pats?

                      Kiekvienas žmogus visą gyvenimą siekia laimės. Ji gali būti ir asmeninė, ir visuomeninė. Ši džiaugsmo būsena teikia naudos. Laimingas žmogus jaučiau pasitenkinimą ir malonumą, kadangi išsipildo jo norai bei troškimai. Tačiau sėkmė ne visada priklauso nuo lemties. Kartais žmogaus būčiai įtakos turi neišvengiamos aplinkybės. Vis dėlto, kaip teigiama lietuvių tautosakoje, žmogus pats yra savo laimės kalvis. Vadinasi, jis jaučiasi laimingas tik pats kurdamas savo gyvenimą.

                      Be abejonės, laimė priklauso ne nuo likimo, bet nuo paties žmogaus charakterio. Nors dalia lemia didelį vaidmenį, kad asmuo patirtų sėkmę, tačiau tam tikras jo būdas ir savybės užtikrina, jog žmogus tikslingai siekia laimės. Silpno charakterio individas pasiduoda aplinkos sąlygoms, kurios nesuteikia džiaugsmo. Kalbant apie tokios minties pavyzdžius literatūroje, galima  išskirti XX amžiaus lietuvių rašytojo išeivio Mariaus Katiliškio romano „Miškais ateina ruduo“ personažus. Kūrinyje vaizduojami Virsnių kaimo pokyčiai ir dramatiški žmonių likimai nepriklausomoje Lietuvoje. Vienas iš pagrindinių veikėjų Tilius visą gyvenimą troško laimės. galima teigti, jog silpnas būdas ir neryžtingumas priveda žmogų prie nelaimės kelio. Be kita ko, stipri asmenybė sėkmingai gali kurti savo džiaugsmą. Pavyzdžiui, žymus lietuvių verslininkas Antanas Guoga  Trumpai tariant, sėkmė priklauso ne nuo geros nulemtos dalios, bet nuo stipraus žmogaus būdo.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
552 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

  • Nuo ko priklauso sėkmė
  • Laimė priklauso ne nuo likimo, bet nuo paties žmogaus charakterio
  • Kurdamas savo gerovę asmuo turi išsikelti sau tikslą ir jo siekti

Skaitytojų atsiliepimai

tik darbą įsigijusių klientų įvertinimai
neblogas.
, 2015-04-06
šaunus darbas
, 2015-05-10
:)
, 2015-07-29

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?
Rašinys Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?

Kiekvienas žmogus šiame pasaulyje turi savo kelią. To kelio pradžią kiekvienam iš [...]

Ar žmogus gali valdyti savo likimą?
Rašinys Ar žmogus gali valdyti savo likimą?

   Likimas – nuo žmogaus nepriklausomų aplinkybių eiga. Kiekvienas žmogus nebūtinai gimsta su tam tikra [...]

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.
Rašinys Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Net ir trumpalaikės komunikacijos situacijomis dažnai siekiama ne tik keistis informacija, bet ir kitų tikslų.

Ar visada žmogus gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?
Rašinys Ar visada žmogus gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?

Kas yra žmogaus pasirinkimas ir atsakomybė už savo veiksmus? Atsakomybė – tai dorovinių, pareiginių ir [...]

Ar senoji Lietuvos literatūra, skaitytojui siūlanti tapatintis su valstiečiais arba riteriais ir bajorais, gali būti įdomi šiandienos jaunimui Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.
Rašinys Ar senoji Lietuvos literatūra, skaitytojui siūlanti tapatintis su valstiečiais arba riteriais ir bajorais, gali būti įdomi šiandienos jaunimui Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

Žvelgdama į prikrautas knygynų ir bibliotekų lentynas susimąstau – kiek įvairiausių žanrų, rūšių, temų literatūros [...]

Ar galima būti laimingam, gyvenime labiausiai vertinant pareigą?
Rašinys Ar galima būti laimingam, gyvenime labiausiai vertinant pareigą?

Gyvenime žmogus turi priimti nemažai sunkių sprendimų. Vienas sunkiausių – ar pasirinkti asmeninę gerovę, ar [...]

Tik stiprus žmogus gali išlaikyti humoro jausmą net ir ribinėse situacijose. Pritarkite arba paneikite šiai nuomonei. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais
Rašinys Tik stiprus žmogus gali išlaikyti humoro jausmą net ir ribinėse situacijose. Pritarkite arba paneikite šiai nuomonei. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais

Apie tremtyje praleistas dienas, patirtą nepriteklių, kančias ir kankinimus, kurie graudina iki širdies gelmių aprašė [...]

Ar stipri asmenybė gali būti vadinama tautos laisvės viltimi? Savo požiūrį argumentuokite lietuvių literatūros pavyzdžiais
Rašinys Ar stipri asmenybė gali būti vadinama tautos laisvės viltimi? Savo požiūrį argumentuokite lietuvių literatūros pavyzdžiais

Romėnų filosofas Lucijus Anėjus Seneka yra pasakęs: „Prigimtis davė žmogui pakankamai tvirtybės, tik reikia ja [...]

Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus? (Vincas Mykolaitis-Putinas, Balys Sruoga, Jonas Biliūnas)
Rašinys Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus? (Vincas Mykolaitis-Putinas, Balys Sruoga, Jonas Biliūnas)

„Mes esame atsakingi ne vien už tai, ką darome, bet ir už tai, ko nedarome.“ [...]

Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus? (Sofoklio dramos „Antigonė“ ir Bairono „Kainas“ keliamos problemos)
Rašinys Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus? (Sofoklio dramos „Antigonė“ ir Bairono „Kainas“ keliamos problemos)

Atsakomybė yra tai dorovinių, pareiginių ir teisinių reikalavimų paisymas, o žmogaus pasirinkimas – tai kokio [...]