Moters pasaulis lietuvių literatūroje

2 psl. / 515 žod.

Ištrauka

Lietuvių literatūroje gausu įvairaus žanro kūrinių, išaukštinančių gerąsias moters savybes. Visais laikais rašytojai savo kūriniuose daug dėmėsio skyrė nuodugniam moters paveikslui. Skirtingų epochų rašytojai vaizdavo taip pat nevienodus moters pasaulius. Daugelis moterį savo kūryboje aukštindavo, bet atsirasdavo tokių, kurie sumenkindavo, kaip tik darbui ir banžyčiai skirtą asmenybę, pavyzdžiui, Kristijono Donelaičio ,,Metai‘‘. Savo darbe aptarsiu kaip moters pasaulį vaizdavo Jonas Biliūnas apsakyme ,,Liūdna pasaka‘‘, Juozas-Tumas Vaižgantas apsakyme ,,Dėdės ir dėdienės‘‘ bei Šatrijos Ragana apysakoje ,,Sename dvare‘‘.


Reziumė

Autorius
migxox
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 2, 2015
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
2 psl.

Atsiliepimai

Patvirtintas užsakymas
.

Susiję darbai

Literatūrologas Juozas Stonys teigia : ,,Kai literatūrai ima rūpėti žmogaus vidaus pasaulio savitumas, ji negali moralizuodama skirstyti veikėjų vien tik į gerus ar blogus, negali pasaulyje matyti vien tik šviesių ir tamsių spalvų derinius". Pagrįskite šį teiginį remdamiesi lietuvių literatūra.

Literatūra Rašinys deimantukas188
Visais amžiais literatūra mokė. Perduoti norimą žinutę skaitytojui geriausiai padeda veikėjų paveikslai. Teigiami veikėjai kelia pagarbą, o negatyvūs,...