Kada žmogaus kančia prasminga?

2 psl. / 547 žod.

Ištrauka

Kančia - sudėtingas išbandymas žmogui, su kuriuo, nors ir skaudu, tenka susidurti bene kiekvienam. Galima teigti, jog šis nemalonus jausmas kartais gali turėti aukštesnę prasmę gyvenime nei atrodo. Toks požiūris atsispindi net Biblijoje - aktualiausioje krikščionių religinėje knygoje, kurioje Jėzaus Kristaus kentėjimas bei mirtis gerbiami ir laikomi svarbiais dėl kilnaus tikslo - troškimo atpirkti viso pasaulio nuodėmes. Šiandien skaudi patirtis irgi gali būti prasminga, nes tada individas, išbandomas likimo, atskleidžia tikrąjį savo asmenį, įgauna naujų kūrybinių galių. Taip pat pasmerkdamas save skausmui dėl kito, pasiaukodamas parodo ypač vertinamą humaniškumą.


Turinys

  • Rašinyje yra remiamasi Sofoklio, V. Krėvės, A. Škėmos ir B. Sruogos kūriniais (,,Antigonė'', ,,Skirgaila'', ,,Balta drobulė'', ,,Dievų miškas'').

Reziumė

Autorius
rasto_darbai
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 24, 2015
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

„Meno kūrinys yra vertybė, nes jis yra kvietimas“, – cituoja Žaną Polį Sartrą kultūrologas Eugenijus Ališanka, aiškindamas kultūrą kaip nuolatinę žmogaus pastangą peržengti save ieškant būties prasmės. Kokie meno kūriniai jums yra kvietimas peržengti save?

Literatūra Rašinys sunset
Vokiečių filosofas A. G. Baumgartenas estetiką yra apibūdinęs kaip pažintinės veiklos rūšį, kurios aukščiausia apraiška yra menas. Menas - tai nuolatinis mokslininkų ir...