Sirokomlė ir Mickevičius

3 psl. / 1345 žod.

Ištrauka

Akivaizdu, kad tiek Adomas Mickevičius, tiek Liudvikas Kondratovičius gali būti statomi šalia vienas kito – abu paribio rašytojai, mylėję ir kūrę Lietuvai ir apie ją, puoselėję lietuviškąją tapatybę ir nepasiryžę jos išsižadėti. Ko gero, tik susiklosčiusios istorinės aplinkybės lėmė tai, kad vienam jų neteko suvaidinti didelio vaidmens naujosios Lietuvos kūrime.

Dažno lietuvio pasąmonėje Mickevičius įsitvirtino kaip Lietuvos poetas, rašęs ir kalbėjęs lenkų kalba. Daug rečiau kalbama apie Liudviką Kondratovičių, kūrusį Vladislovo Sirokomlės slapyvardžiu, kuris lygiai taip savąja plunksna skverbėsi į Lietuvos istorijos puslapius bei tuometinės visuomenės kultūrą, bet taip ir nerado atgarsio mūsų tautos atmintyje.


Turinys

  • Adomo Mickevičiaus bei Vladislovo Sirokomlės kūryba, ryšys su Vilniumi, abiejų veikėjų svarba Lietuvos kultūros istorijai.

Reziumė

Autorius
salvete
Tipas
Rašinys
Dalykas
Istorija
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 4, 2015
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
3 psl.

Susiję darbai

Alžyro ir Irako karai

Istorija Prezentacija eveliinaa
Alžyro karas arba Alžyro Nepriklausomybės karas (1954–1962) buvo partizaninio karo ir terorizmo prieš civilius gyventojus iš abiejų pusių bei kovų tarp Prancūzijos armijos...