Apie kokias moralines vertybes šiandien svarbu kalbėti?

2 psl. / 554 žod.

Ištrauka

Kita nemažiau svarbi vertybė, apie kurią reikia kalbėti – atsakomybė. Kažkada buvusi itin reikalinga, ji vis labiau tolsta nuo jaunų žmonių. Tarp jų šiandien madingu tampa nerūpestingumas, arba „dabartizmas“. Tai iškreiptos vertybės, kuriomis remiantis jaunimas pateisina savo neapgalvotus poelgius, gyvena nemąstydamas apie savo ateitį ir nebeturi atsakomybės jausmo. Kai kurie suaugusieji elgiasi taip pat. Vis didėjantis kūdikių vaikų namuose ir senyvo amžiaus žmonių senelių prieglaudose skaičius atspindi šiuolaikinio žmogaus neatsakingumą už savo veiksmus bei artimą žmogų. Štai lietuvių modernistas Jurgis Savickis novelėse irgi paliečia šią temą. Nors autorius nevertina aprašomų istorijų, vis dėlto galime jausti, apie kokias vertybes kalbama. Novelėje „Kova“ vaizduojama vaiko kasdienybė. Jo tėvai yra neatsakingumo pavyzdys. Mamai rūpi ne vaikas, bet svetimi vyrai, o tėčiui – alkoholis. Jokio moralo J. Savickis novelėje nepateikia, bet skaitytojui aišku, jog toks šeimos pavyzdys pasirinktas norint pabrėžti moralinių vertybių nebuvimą. Akivaizdu, kad atsakomybės stoka ardo, tolina žmonių santykius, stabdo visuomenės pažangą.


Reziumė

Autorius
pinme
Tipas
Rašinys
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 20, 2016
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Lietuvoje tarmės laikomos didele vertybe ir saugotinu kultūros paveldu, bet viešumoje, žiniasklaidoje vartotina tik bendrinė, griežtai norminė kalba. Kokią įtaką ši kalbos politikos nuostata daro galimybėms puoselėti ir kalbą, ir jos tarmes?

Lietuvių kalba Rašinys 2015 m. emilijaema
Lietuvoje tarmės laikomos didele vertybe ir saugotinu kultūros paveldu, bet viešumoje, žiniasklaidoje vartotina tik bendrinė, griežtai norminė kalba. Kokią įtaką ši kalbos politikos...