Humanitariniai mokslai / Literatūra

Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų

0 atsiliepimų
Autorius:

Vardas yra nepaveldimas asmenvardis, skiriantis žmogų siaurame rate ar šeimoje. XIII–XV a. Lietuvoje žmonės vadinosi vien vardais. Nuo XIV a. pradėjo rastis prievardžiai – apibūdinamieji žodžiai, vėliau išsirutulioję į pavardes. Senovėje vardams buvo teikiama kur kas daugiau reikšmės nei dabar. Įvairiose kultūrose buvo laikomasi skirtingų įsitikinimų ir prietarų, susijusių su žmogaus vardu, bet pagarba vardui bei jo svarbumas išlikęs iki šių dienų. Juk vardas žmogų lydį visą gyvenimą, atspindi jo tapatybę. Atkreipus dėmesį į šių dienų vaikams duodamus vardus, galime net atpažinti kokias vertybes vertina asmuo, šeima, visuomenė. Juk vertybės yra moralinės nuostatos, pagal kurias asmuo, šeima bei visuomenė gyvena. Vieni žmonės vertina tradicijas, kiti tikėjimą, dar kiti – garbę, išskirtinumą. Kiekvienas žmogus pasirenka skirtingas vertybes, kurios jams svarbios ir jas siekia perduoti savo vaikams. Todėl vardas gali atskleisti daug daugiau nei žmogaus tapatybę.

Apibendrinant galima teigti, kad vardai turi didelę prasmę kiekvieno žmogaus gyvenime. Be jų mes neįsivaizduojame savęs. Nors vieniems žmonėms vardas yra tik tapatybės nurodymas, tačiau jis gali atskleisti daug daugiau. Išgirdus vieną ar kitą vardą galime sužinoti kokias vertybes vertina ir kas yra svarbiausia jo šeimai, net pačiai visuomenei. Juk asmenys sudaro šeimas, o jos ir yra visuomenė. Vardas parodo tai, kad paprasti, kas dieną mus supantys dalykai turi daug didesnę prasmę nei iš pirmo žvilgsnio mums atrodo.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
890 žodžiai (-ų)
Lygis:
Mokykla
Atsisiųsti

Turinys

  • Įžanga
  • 1. Žmonės renkasi lietuviškus ir krikščioniškus vardus bei atsižvelgia į jų reikšmę, nes žmonėms yra svarbu tikėjimas, tradicijos ir kitos jiems svarbios vertybės.
  • 2. Visuomenėje vis dažniau pasitaiko unikalūs bei neįprasti vardai, kurie atskleidžia žmonių norą išsiskirti iš „pilkosios masės“, būti individualiems.
  • 3. Keičiasi pasaulis ir keičiasi žmonių vertybės- anksčiau žmonės savo vaikus pavadindavo tėvų garbei, o dabar vaikams suteikia TV serialų herojų vardus.
  • Išvados.

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.
Rašinys Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Vos susilaukus mažylio, pats didžiausias uždavinys tėveliams – kokį vardą duoti naujagimiui. Iš galybės vardų [...]

Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais
Rašinys Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais

Vardai - tai mūsų individualybės atspindys. Vardas yra labai svarbi žmogaus asmenybės dalis. Geriausiai žmogui [...]

Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų?
Rašinys Kokias asmens, šeimos, visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų?

Vertybės – tai moralinės nuostatos, pagal kurias žmonės gyvena, dirba, kuria šeimas. Pagal didyjį filosofą [...]