Dvaras lietuvių literatūroje

2 psl. / 577 žod.

Ištrauka

Dvaras- vieta, kurioje gyvena bajoriškos kilmės žmonės, didikai. Skirtingais laikotarpiais dvaras patyrė tiek nuosmukį, kai jame nevyravo jokios dorybės, tiek pakylėjimą, kai tapo švietimo ir kultūros saugotoju. Nuolat besikeičiantis dvaras tapo kūrybinio įkvėpimo šaltiniu menininkams. Natūralu, kad skirtingo laikotarpio lietuvių rašytojai dvarą vaizduoja nevienodai: XVIII a. poetui Kristijonui Donelaičiui dvaras asocijuojasi su ydomis, nedorybėmis, o XIX a. pab. – XX a. per. rašytojai Šatrijos Raganai- su švietimu, kultūra.

XVIII a. grožinės lietuvių literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis savo epinėje didaktinėje poemoje „Metai“ dvarą vaizduoja kaip ydų kupiną vietą. K. Donelaitis gyveno Mažojoje Lietuvoje, kurioje daugiausiai gyveno evangelikai liuteronai. Ši krikščionybės kryptis skatino gyventi darbščiai, saikingai, kukliai, religingai, pasikliauti dieviškąja tvarka. Be to, poetui didelę įtaką darė ir pietistų idėjos, raginusios pasitenkinti tuo, ką davė Dievas, ir apriboti gyvenimą darbu bei nuoširdžia malda.


Reziumė

Autorius
simonap
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.38
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Sau 30, 2017
Apimtis
2 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Dvaro kultūra lietuvių literatūroje

Literatūra Rašinys gertrūdaa
Dvaras nuo senų laikų buvo vaizduojamas ne tik kaip statinys, bet ir kaip kultūros židinys. Kone labiausiai paplitę Lietuvoje jie buvo nuo XV...

Dvaro paveikslas lietuvių literatūroje

Literatūra Rašinys 2016 m. linuxas
10 klasės viešoji kalba. Dvaro paveikslas lietuvių literatūroje. Remiamasi 3 lietuvių autoriais. (K. Donelaitis, V. Mykolaitis-Putinas, Šatrijos Ragana)

Dvaro kultūra lietuvių literatūroje

Literatūra Rašinys 2016 m. teraja
12 klasės literatūros kalbėjimo tema "Dvaro kultūra lietuvių literatūroje". Remiamasi K. Donelaičiu, Lazdynų Pelėda ir Šatrijos Ragana. Yra literatūros sąrašas ir planas. Darbas...

Dvaro vaizdavimas lietuvių literatūroje

Literatūra Rašinys 2019 m. monii
12 klasės viešosios kalbos planas ir kalbėjimas "Dvaras lietuvių literatūroje“. (Julija Žemaitė, Šatrijos Ragana, Vincas Mykolaitis – Putinas )