Norman Davies - Lenkija dievo žaislas II recenzija

18 psl. / 6000 žod.

Ištrauka

Lenkija , ar tikrai ji yra dievo žaislas? Perskaitęs Normano Davies knygą manau taip: Kiekvienas išdėstytas įvykis knygoje , prilygsta lyg liguistam vieno asmens žaidimui , kuris sprendžia šalies likimą. Neveltui Norman‘as ir suteikė knygai pavadinimą „Dievo Žaislas“. Kad suprasti pačią knygą , reiktų susipažinti su pačiu autoriumi , nebūtinai asmeniškai, užteks ir sužinoti kas jis ir ką jis rašo?.

Norman Davies gimė 1939 m. birželio 8 d. Boltone-Anglijoje. Studijavęs ir įgavęs išsilavinimą , daug skirtingų universitetų ,tokių kaip Oxfordas. Garbingo amžiaus istorikas , žinomas kaip Lenkijos – Didžiosios Britanijos istorijos žinovas , o jo žinias patvirtina gauti įvertinimai ir apdovonojimai. Normanas yra parašęs daug žinomų knygų , viena iš jų : 1972 metais parašyta White Eagle, Red Star: The Polish-Soviet War, 1919–20. Dėl savo darbų Norman‘as Davies‘as tapo vienas žymiausiu ir gerbiamiausių istorikų Lenkijoje.

Recenziją rašysiu pasitelkęs tik Norman‘o Davies‘o knyga „Dievo Žaislas Lenkijos Istorija“ II Tomas. Ši knyga apima Lenkijos istoriją nuo 1795 metų iki 1981 metų(Autoriaus žodžiais iki mūsų dienų,tačiau knyga parašyta 1981 metais ir toks pavadinimas nebetinka.). Knyga versta iš originalios kalbos į lietuvių kalbą, tačiau recenzijai įtakos tai neturėtų daryti. Reiktų paminėti ,kad ši knyga išleista 1981 metais, ir neabejotinai, tai turės įtakos darbo rašymui , dėl požiūrių ir laiko skirtumo. „Dievo žaislas“ negalima paprastai įžvelgti aiškią problemą apie kurią būtų rašoma knyga, tačiau viena tendencija knygoje egzistuoja , tai yra Lenkijos nepriklausomybė. Nepriklausomybės klausimas ir Lenkijos tauta sudaro knygos esmę ir pagrindą. Norman‘o Davies‘o pasirinkta tema apie kurią, jis parašė šią knygą yra viena aktualiausia Rytų europoje , tema yra Lenkija ir jos istorija , bei jos likimas.

Porą įdomių dalykų apie šią knygą mano nuomone : ši knygą nėra sausų faktų rinkinys , perskaičius galima susidaryti nuomonę , jog autorius tikrai buvo nešališkas , knyga pritaikyta ne tik istorinį išsilavinimą turintiems žmonėms, bet ir paprastam skaitytojui , galima teigti jog ši yra knyga „popsinė“.


Turinys

  • Įvadas.
  • Dėstymas.
  • Knygos skyriai nuo pirmo iki paskutinio

Reziumė

Autorius
soundlis
Tipas
Rašinys
Dalykas
Istorija
Kaina
€3.33
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 4, 2017
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
18 psl.

Susiję darbai

Straipsnio "Imperial Russia's African Colony" recenzija

Istorija Rašinys 2012 m. humanitarian
Šioje recenzijoje bus analizuojamas Patrick Joseph Rollins 1968 metais „Russian review“ pasirodęs straipsnis „Imperial Russia‘s African Colony“ („Imperijinės Rusijos Afrikos kolonija“). Apie patį...