Humanitariniai mokslai / Literatūra

Vertybės perduodamos ne tik šeimoje ir mokykloje, mokytis būti atkakliam ir garbingam galima ir iš knygų“, – teigia žurnalistė Eglė Devižytė

0 atsiliepimų
Autorius:

Vertybės - labai svarbus dalykas kiekvieno jauno žmogaus augimui. Remiantis Liudvigu Van Bethovenu, didžiausias žmogaus nuopelnas yra atkaklumas nugalint sunkiausias kliūtis.Taip pat remiantis Artūru Šopenhaueriu, garbė–tai išorinė sąžinė,o sąžinė–tai vidinė garbė. Šiais laikais dažnoje šeimoje tų vertybių gali pritrūkti. Tėvai ir mokytojai deda daug pastangų, kad suformuoti teisingą pasaulėžiūrą, tačiau kaip teigia žurnalistė Eglė Devižytė čia mums gali padėti ir geros knygos. Knygose iškiliausi ir intelektualiausi viso pasaulio žmonės užrašo savo gyvenimo patirtį, įžvalgas. Tokios knygos gali būti labai naudingos jaunam žmogui. Ši literatūra gali padėti suformuoti vertybes ir charakterio savybes, tokias kaip garbingumas ir atkaklumas. Šiandien savo kalbėjime aš argumentuotai aptarsiu savo skaitytas ir man patikusias knygas, kuriose perduodamos minėtos vertybės - būti atkakliam ir garbingam.

Atkaklumo svarbą perteikia Daniel Defoe kūrinys „Robinzonas Kruzas. Šis kūrinys skatina žmones tikėjimu, viltim bei drąsa įveikti sunkumus ir siekti savo svajonių. Tvirtas tikslas keistis, ieškoti galimybių Robinzonui Kruzui padėjo nepražūti saloje. Autorius veikėją vaizduoja, kaip lengvabūdišką jaunuolį, tačiau dėl taip susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių jis tampa rimtas, darbštus, mąstantis žmogus, sugebantis spręsti ne tik praktinius gyvenimo klausimus, bet ir platesnes žmogaus veiklos problemas. Atlaikydamas sunkius išbandymus, jis sustiprino savo tikėjimą, tikslo suvokimą bei gyvena taip, lyg jo niekas nevaržytų. Robinzonas Kruzas tyrinėja salą, išmoksta medžioti, prasimanyti maisto, susikuria namus, prisijaukina laukini ų gyvūnų, kovoja su atplaukiančiais kanibalais ir skaičiuoja dienas. Jo draugais tampa išgelbėtas laukinis žmogus ir papūga. Robinzonas įveikė sunkius išbandymus, veikėjas nepasidavė, atkakliai darė viską, kad išgyventų ir praleidęs ilgus metus saloje grįžta namo. Kiekvienas naujas bandymas, kurį Robinzonas savo atkaklumu, energija ir ryžtingumu galų gale sėkmingai įveikia, dar kartą pabrėžia nepaprastą herojaus gyvybingumą.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
786 žodžiai (-ų)
Lygis:
Mokykla
Atsisiųsti

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Vertybės perduodamos ne tik šeimoje ir mokykloje, mokytis būti atkakliam ir garbingam galima ir iš knygų
Rašinys Vertybės perduodamos ne tik šeimoje ir mokykloje, mokytis būti atkakliam ir garbingam galima ir iš knygų

Kiekvienas žmogus savyje turi pačias geriausias savybes, kurios laikui bėgant yra savaime atrandamos, tačiau tik [...]