Maisto fotografija. Lou Manna

5 psl. / 1528 žod.

Ištrauka

Fotografija – vienas vėliausiai atsiradusių menų. Ši vaizdų įamžinimo technologija atsirado tik XIX a. I pusėje. Ilgą laiką ja galėjo naudotis tik pasiturintys asmenys. Bėgant laikui fotografavimo technologijos sudėtingėjo, tačiau pats vaizdų procesas tapo lengvesnis ir galiausiai labai išpopuliarėjo visuose visuomenės sluoksniuose. Šiandien fotografavimas – viena įprasčiausių meno šakų, pasitelkiamų įvairiose srityse. Pažymėtina, kad ilgainiui plėtėsi ir fotografavimo objektų pasirinkimas. Tai nebėra tik žmonės, architektūra ar gamtos vaizdai: vis didesnis dėmesys skiriamas kasdienių atributų vaizdų kūrimui – aprangos, buitinių prietaisų ar net maisto nuotraukoms. Maisto fotografija – populiari vaizdų meno sritis, reikalaujanti ypatingo fotografavimo taisyklių paisymo. Šios srities profesionalai žino, kokia reikšminga yra kiekviena detalė siekiant estetinio vaizdo gavimo. Vienas tokių specialistų – amerikietis Lou Manna, jau daugiau nei tris dešimtis metų fotografuojantis įvairius maisto produktus ir patiekalus.

Lou Manna – visuotinio pripažinimo sulaukęs fotografas, karjerą pradėjęs elitiniame dienraštyje New York Times dar 1975 m. Tuo metu jo nuotraukomis buvo iliustruojami maisto kritiko Craig Claiborne rašomi straipsniai ir įžvalgos. Sukaupęs penkiolikos metų patirtį dirbant šiame leidinyje, Lou Manna 1990 m. atidarė privačią fotografijos studiją Niujorko Penktajame aveniu. Būtent joje dirbdamas sukūrė daugybę įstabių darbų, kurie ekspertų netruko būti įvertinti. Galima teigti, kad Lou Manna – vienas sėkmingiausių šiandieninių maisto fotografų, laikomas šios srities profesionalu. Negana to, jis 2002 m. tituluotas kaip Olympus Visionary fotografas. Šis įvertinimas – prestižinis. Tai reiškia, jog fotografo darbai yra ypatingai aukštos kokybės ir yra laikytini sektinu pavyzdžiu kitiems, besidomintiems bet kokios srities fotografavimo ypatumais. Šiandien Lou Manna darbais marketingo tikslais naudojasi tokios kompanijos kaip Kraft Foods, Dannon ir Kulinarijos institutas Amerikoje, taip pat privatūs užsakovai ar maisto tiekimo tinklai. Be kita ko, fotografas noriai dalinasi patarimais, kaip tinkamai fotografuoti maistą ir jį viliojančia perteikti potencialiems klientais ar padidinti jau esamų susidomėjimą. Greta straipsnių ir vaizdinių publikacijų, apie šį amatą leidžiamos ištisos knygos, kurių galima suskaičiuoti virš keturiasdešimt. Paskutinė autoriaus knyga „Digital Food Photography“ tapo bestseleriu: tiražas kartotas net keturis kartus. Ši knyga nuo kitų skiriasi tuo, jog joje akcentuojama būtent skaitmeninė technologija ir jos galimybių panaudojimas maisto vaizdinių kūrime, apie kurią autorius daugiausiai ir rašo, ir domisi pastaruosius dešimt metų. Pažymėtina, kad neatsiribojama tik teorinėmis pastabomis – rengiami ir praktiniai užsiėmimai, kurių metu įgytos žinios yra pritaikomos realiai dalyvaujant pačiam Lou Manna. Taigi neabejotina, kad šis žmogus yra puikus savo srities specialistas, turintis kompetencijų išsakyti savo pastebėjimus.


Turinys

  • Įvadas
  • Lou Manna pristatymas
  • Maisto fotografavimo ypatybės
  • Kokybė
  • Apšvietimas
  • Visuomenės požiūris
  • Apibendrinimas

Reziumė

Autorius
salvete
Tipas
Rašinys
Dalykas
Fotografija
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 19, 2017
Publikuotas
2016 m.
Apimtis
5 psl.

Susiję darbai

Projektinis darbas ,,Fotografija

Fotografija Prezentacija 2016 m. your_briel
Šiame,projektiniame darbe, surinkau informaciją apie fotografiją,jos studijų kainą ir pnš. Čia rasite tikrų,paprastų,realių mano darytų foto.

Fotografija ir Antano Ališausko kūryba

Fotografija Referatas 2017 m. augiux
Fotografija — tai labai nuostabi meno rūšis, jos pagalba galima perteikti labai daug jausmų, emocijų, išgyvenimų. Fotografijai padaryti reikalinga tam tikra technika, bet...