Kuo H. Radausko eilėraščiai panašūs ir kuo skiriasi nuo romantinės, simbolistinės, neoromantinės lietuvių poezijos tradicijos?

2 psl. / 651 žod.

Ištrauka

H. Radauskas – vienas žymiausių lietuvių poetų modernistų, estetas. Jo poezija išsiskiria spalvų, vaizdų bei garsų įvairove. Poetas gamtoje, aplinkoje, buityje ieško grožio, estetinių emocijų, meninės prasmės. H. Radauskas visą laiką stengėsi nebūti toks kaip kiti. Jis siekė, kad jo kūryba būtų savita, o ne ką nors kopijuojanti. Gal todėl poetas pasirinko atsiskyrimo ir atsiribojimo kelią, kuris formavo tam tikrą pasaulėžiūrą, neleidžiančią grožėtis realiu pasauliu. Todėl H.Radausko kūryboje gausu pasakiškų motyvų. Nors šio poeto kūrybą sunku priskirti konkrečiai sroviai, daugiausiai elementų galima rasti būdingų romantizmui, neoromantizmui ir ekspresionizmui.

Nors J.Aistis to pačio laikotarpio rašytojas kaip ir H.Radauskas, tačiau jų kūryboje daugybė skirtumų. Nors abu poetai parašė to pačio pavadinimo eilėraštį ,,Peizažas”, tačiau jų turinys nelabai panašus. J.Aisčio eilėraštyje apdainuojami Lietuvos gimtųjų žemių vaizdai - kryžius, kelias, beržai ar pieva. Taip pat jaučiamas lyrinio subjekto skausmas ir liūdesys: ,,Debesėlių tankus ižas/Ir graudi graudi daina. <…> Šlama liepos tokia laime,/Tokiu liūdesiu savu.’’ H.Radausko ,,Peizažas’’ kitoks. Nors jame aprašomas vietovės vaizdas, tačiau ši vietovė nėra konkreti, o pats peizažas įgauna kiek kitokią prasmę - čia jis lyg daiktas, turintis atskirą gyvybę, nepriklausomas: ,,Nuo kalno upėn ritasi peizažas.”


Reziumė

Autorius
dominykasserg
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.79
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 16, 2018
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Mitai – pasakojimai apie dievus, didvyrius ir didžiuosius kosminius įvykius – paplitę daugelyje pasaulio kultūrų, jie atskleidžia pradinius ir esminius dalykus. Remdamiesi skaitytais mitais, nusakykite, kokie lietuvių kultūrai svarbūs dalykai juose atskleidžiami

Literatūra Rašinys 2016 m. jusala
Kalbėjimo tema: Mitai – pasakojimai apie dievus, didvyrius ir didžiuosius kosminius įvykius – paplitę daugelyje pasaulio kultūrų, jie atskleidžia pradinius ir esminius dalykus....