Humanitariniai mokslai / Literatūra

Anot bibliotekininkės V. Mozūraitės, „skaitymas laisvalaikiu tampa nebemadingas. Reikia paversti jį madingu.“ Argumentuotai paaiškinkite, kaip įgyvendintumėte šią idėją

0 atsiliepimų
Autorius:

Skaitymas – labai plati sąvoka. Prašnekus, jog visuomenė nebeskaito, turima omenyje popierines knygas, bet ne skaitymą apskritai. Jei neskaitytume, neišgyventume. Skaitome elektroninius laiškus, naujienas, aprašymus ar instrukcijas. Taigi skaitymas dėl informacijos nėra sumažėjęs. Kalbant apie jaunimą, jis taip pat nėra nutolęs nuo skaitymo, tik grožinė literatūra nedomina kaip anksčiau. Reikia rimtai pradėti rūpintis noro skaityti ugdymu. Štai keli būdai, kaip grožinės literatūros skaitymą vėl paversti madingu.

Vienas iš būdų, kaip pritraukti jaunimą į bibliotekas, yra jų modernizavimas. Naujų kompiuterių ar  programinių įrangų paruošimas – visa tai labai svarbu, norint nepasimesti šiame laikmetyje. Nemažiau svarbu yra ir knygų fondo papildymas naujomis knygomis. Taip pat galima pritaikyti skaitykles, skirtas skaityti elektroninėms knygoms. Žinoma, labai svarbus skaitymo patalpų interjeras. Remiantis šiaurės šalių patirtimi, kuriose bibliotekų aplinka kviečia  praleisti jose kuo daugiau laiko, beveik nesiskundžiama sumažėjusiu skaitymu. Vadinasi, vienas iš skaitymo skatinimo būdų – žymiai pagerinti bibliotekų padėtį.

Svarbus aspektas skatinant jaunimą skaityti yra tinkami pagal amžių kūriniai. Daugelį jaunesnių klasių mokinių atbaido per anksti skaitomi ir analizuojami sudėtingi literatūros klasikų tekstai. Prieš beveik pusmetį, kilus diskusijoms dėl planų sumažinti šiuolaikinės literatūros atstovų tekstų, pasigirdo daugybė priekaištų. Tai reikštų, jog jau 5 – 6 klasių mokiniai turėtų analizuoti Martyno Mažvydo, Kristijono Donelaičio ir Mikalojaus Daukšos kūrinius. Apie tai išgirdusi Lietuvos Respublikos lietuvių  kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos valdybos pirmininkė Nijolė Bartašiūnienė  sakė: „Mes norime, kad vaikai mokytųsi literatūros, mylėtų knygas, jas skaitytų. Siūlomoje programoje yra visiškai ignoruojamas psichologinis aspektas“. Manau, geriausias būdas įdiegti meilę skaitymui, yra po truputį artinti prie klasikinės literatūros ir atėjus metui ji nebegąsdins, o suteiks malonumą.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
700 žodžiai (-ų)
Lygis:
Mokykla
Atsisiųsti

Turinys

  • Šiuolaikinis jaunimas nėra nutolęs nuo skaitymo, bet grožinė literatūra nedomina kaip anksčiau.
  • Būdai, kaip knygų skaitymą vėl paversti madingu.
  • Modernizuoti bibliotekas.
  • Neatbaidyti su klasikine literatūra.
  • Populiarinti skaitymo renginius.
  • Įgūdžių ir noro skaityti ugdymo galimybės.