Vidinė žmogaus esmė

2 psl. / 520 žod.

Ištrauka

Vidinė žmogaus esmė. Jos ieškoti ar ją surasti?

Vidinė žmogaus esmė – tai sąvoka, kuri priverčia susimąstyti. Paskendę rutinoje ir strese tampame lyg robotai, vertiname išorinius dalykus, tačiau ne vidinius. Nesusimąstome koks svarbus vidinis žmogaus pasaulis. Daugelis tiesiog nenori jo atrasti, tačiau vienas iš pagrindinių žmogaus gyvenimo tikstų - atrasti arba atkovoti „savąjį Aš“. Kitu atvėju gyvenimas tampa bevertis. Iškyla svarbiausias klausimas ar žmogaus vidinės esmės reikia ieškoti ar visgi ją galima surasti?

Teigiamos žmogaus vertybės padeda mums tobulėti, suprasti gyvenimo prasmę. Egzistencialistai pritaria, jog privalome tobulinti moralės principus, kurie privestų prie tinkamo vertybių ir gyvenimo supratimo. Svarbiausias tikslas lygiuotis į tuos,kurie supranta, jog svarbiausias gyvenimo tikslas atrasti save ir tobulinti vidinį pasaulį. Ši problema – tai ne tik šių dienų visuomenės yda, bet ir XX a. žmonių aktualija, kurią aptarė Juozas Tumas – Vaižgantas kūrinyje „Dėdės ir dėdienės“. Reikšmingiausi fragmentai kūrynyje telkiasi ties: vienišo žmogaus jausmų ir etinių nuostatų, aistrų ir valios susidūrimus. Apysakoje plačiai aprašomas pagrindinio veikėjo Mykoliuko vidinis pasaulis, jo išgyvenimai. Taip pat placiai aptariamos socialines, kultūrines problemos, ryšys su gamta, su pasauliu ir pasaulėjauta.Nors veikėjui stigo gero gyvenimo jis nepasidavė likimui ir žvelgė į jį plačiomis akimis. Mykoliukas puikiai žino, kad vedybomis su Severja sugriautų brolio ir jo vaikų gyvenimą, tad savo meilės dainą dainuoja tik širdy: “Aš tau pačią saulę atiduosiu, nes tu man skaistesnė už saulę. Tai puikus pavyzdys žmogaus, kuris nepasiduoda gyvenimo sunkumams. Tai priverčia Mykoliuka ieškoti gyvenimo prasmės iš naujo, tapti stipresniu. Pagrindinis veikėjas išliko darbštus, pareigingas, geros širdies ir poetiškos sielos. Jo nepalaužė gyvenimo sunkumai, todėl tai jį padarė tik geresniu žmogumi. Taigi, išgyvenimai mus padaro tik stipresniais. Neverta nuleisti rankų, reiktų ir toliau tobulinti asmenybę, ieškoti tinkamo gyvenimo esmės.


Turinys

  • Vidinė žmogaus esmė. Jos ieškoti ar ją surasti? Panaudoti autoriai - Tumas – Vaižgantas ir J.Biliūnas.

Reziumė

Autorius
emilituks
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.79
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 3, 2018
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Literatūrologas Juozas Stonys teigia : ,,Kai literatūrai ima rūpėti žmogaus vidaus pasaulio savitumas, ji negali moralizuodama skirstyti veikėjų vien tik į gerus ar blogus, negali pasaulyje matyti vien tik šviesių ir tamsių spalvų derinius". Pagrįskite šį teiginį remdamiesi lietuvių literatūra.

Literatūra Rašinys deimantukas188
Visais amžiais literatūra mokė. Perduoti norimą žinutę skaitytojui geriausiai padeda veikėjų paveikslai. Teigiami veikėjai kelia pagarbą, o negatyvūs,...

Viduramžių žmogaus pasaulėžiūra

Literatūra Rašinys 2020 m. Mykolaitis
Viduramžiai – istorinė Europos istorijos epocha, datuojama tarp Antikos ir Naujųjų laikų. Viduramžių pradžia tradiciškai laikomi 476 metai (Vakarų Romos imperijos žlugimo metai)....