Ką reiškia būti riteriu?

2 psl. / 852 žod.

Ištrauka

Riteris – tai drąsus ir kilmingas karaliaus vasalo karys viduramžiais. Riteriai nuo mažens buvo  mokomi joti, šaudyti iš lanko, plaukti ir medžioti. Tačiau ne vien tai svarbu mokėti riteriui. Vyras, kuris buvo įšventintas į riterius, turėjo laikytis riterio Garbės kodekso – taisyklių rinkinio, kuriame yra aprašytos riterių elgesio normos. Todėl norėdama įrodyti, ką reiškia būti riteriu, remsiuosi viduramžiais parašytais kūriniais – „Don Kichotu“, „Rolando giesme“ ir „Tristanu ir Izolda“.

Pirma, kiekvienas riteris turi kovoti už tėvynę ir gerbti savo valdovą. Meilė tėvynei ir valdovui atsispindi prancūzų epe – „Rolando giesmė“. Poemoje pasakojama apie septynerius metus trukusį Karolio Didžiojo žygį į Ispaniją ir didvyrišką grafo Rolando, Karolio Didžiojo sūnėno, žuvimą mūšio su maurais Ronsevalio slėnyje metu.  Pagrindinis šio kūrinio veikėjas Rolandas – yra tikras Prancūzijos patriotas. Vardan jos jis pasiryžta atkakliai kovoti su pagonimis. Kovoje su maurais Rolandas pamatė, kad jau nesugebės laimėti prieš tūkstantinę pagonių kariauną, todėl nusprendė mirti mūšio lauke, bet ne pūsti rago Olifanto ir pasikviesti į pagalbą karaliaus kariaunos, nenorėdamas užtraukti gėdą savo giminei. Jam ir kitiems kariams nebaisu buvo garbingai mirti ginant tėvynę ir karalių Karolį. Rolandas pamatęs, kaip miršta visi vasalai, tarė: „O žeme Prancūzijos, mielas krašte, baisi bėda tave ištiko šiandien! Baronai, per mane padėsit galvas. Esu bejėgis jus apginti, apsaugoti, bepadeda jums Dievas visagalis!“ Taigi, tai įrodo, kad Rolandas yra patriotas, kuris labai myli tėvynę ir išreiškia didelį skausmą už jos žmones.


Reziumė

Autorius
sitka
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Geg 29, 2018
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

„Meno kūrinys yra vertybė, nes jis yra kvietimas“, – cituoja Žaną Polį Sartrą kultūrologas Eugenijus Ališanka, aiškindamas kultūrą kaip nuolatinę žmogaus pastangą peržengti save ieškant būties prasmės. Kokie meno kūriniai jums yra kvietimas peržengti save?

Literatūra Rašinys sunset
Vokiečių filosofas A. G. Baumgartenas estetiką yra apibūdinęs kaip pažintinės veiklos rūšį, kurios aukščiausia apraiška yra menas. Menas - tai nuolatinis mokslininkų ir...