Išorės interesų įtaka Baltijos šalių žiniasklaidos laisvei ir kokybei

2 psl. / 846 žod.

Ištrauka

Dar niekada spaudos laisvės padėtis Baltijos šalyse neatrodė taip niūriai kaip dabar: tokius žodžius pastaraisiais mėnesiais tenka išvysti beveik kiekviename Baltijos regiono leidinyje. Jau žlugus Sovietų Sąjungai susikūrė gyvybinga ir kokybiška Baltijos regiono žiniasklaida, tačiau ji sparčiai blėsta. Kokie globalūs reiškiniai galėjo paveikti mūsų krašto žiniasklaidos vertę? Esminės kokybiškų medijų nykimo priežastys galėtų būti struktūriniai šio sektoriaus pokyčiai, ekonominių problemų poveikis bei, svarbiausia, – galingos išorės interesų manipuliacijos.

Populiaraus Latvijos dienraščio rusų kalba „Telegraf“ likimas – vienas geriausių pavyzdžių, atspindinčių stiprų išorės jėgų veikimą kaimyninėje Latvijoje. Šiuo atveju tai yra „Snoro Media investicijos“ – antrinė rusiško kapitalo banko „Snoras“, veikiančio Lietuvoje,  įmonė. Kaip žinoma, 2010 m. pabaigoje „Snoro Media investicijos“ nusipirko Latvijos dienraštį „Telegraf“. Pagrindinis „Snoro“ akcininkas – verslininkas Vladimiras Antonovas, glaudžiais ryšiais siejamas su aukštais Kremliaus pareigūnais ir valdininkais, kaltinamas ryšiais su mafija. Praėjus vos kelioms savaitėms po Latvijos dienraščio akcijų perpardavimo bankui „Snoras“, viešumoje neliko nepastebėtas skandalingas įvykis: „Telegraf“ vyriausiasis laikraščio redaktorius staiga buvo atleistas iš darbo, nes laikraštyje buvo išspausdintas straipsnis apie moksleivį, kuriam gresia pašalinimas iš mokyklos dėl Rygos mero Nilo Ušakovo įžeidimo. Paaiškėjo, jog pastarasis politikas yra vienas iš svarbiausių opozicijos ir prorusiškos partijos „Santarvės centras“ lyderių. Po įvairių faktų ir įvykių sugretinimo galime aiškiai suprasti, jog sužinoti tikruosius motyvus, paskatinusius žengti į žiniasklaidos rinką, yra keblu ir ne visada paprasta. „Telegraf“ likimas ir jame vykstantys neramumai tik dar kartą įtikina, jog vienos iš Baltijos šalių spaudos laisvės padėtis yra pavojuje. Deja, šis dienraštis yra ne vienintelis įrodymas, jog išorės interesantų veikimas pastaraisiais metais daro didžiulę neigiamą įtaką kokybiškai ir laisvai žiniasklaidai Baltijos šalių regione.


Reziumė

Autorius
krisstei
Tipas
Rašinys
Dalykas
Politologija
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 15, 2018
Publikuotas
2011 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

JAV karai Irake ir Vietname: panašumai ir skirtumai

Politologija Referatas gendrija
Valstybių santykių erdvė yra nuolat kintanti subjektų ir objektų sąveikos vieta, kurioje priimami svarbiausi geopolitiniai sprendimai, kuriamos strategijos ir vyksta įvairūs politiniai procesai....