Kuo ypatinga jūsų tarmė? Argumentuotai pagrįskite savo požiūrį

2 psl. / 444 žod.

Ištrauka

Kiekviena tauta turi savąją kalbą, savo tikrąją, valstybinę kalbą, kuri padaro mus unikaliais. Žmonės gyvendami skirtinguose regionuose taip pat turi ir skirtingas kalbos tarmes arba kitaip vadinamas dialektus. Lietuvoje yra dvi pagrindinės tarmės, tai žemaičių ir aukštaičių, tačiau yra ir kitų. Nedaug kraštų gali pasigirti dialektų gausa, tačiau galima teigti, jog tai, Lietuvai suteikia ypatingumo kaip valstybei, kitų šalių kontekste. Tarmės yra mūsų senolių, protėvių palikimas. Jas reikia saugoti iš pagarbos ir meilės savo tėvynei.

Tarmė arba dialektas  - tai kurios nors kalbos rūšis, vartojama tam tikroje teritorijoje. Lietuva, turi daug įvairių tarmių , net nedidelis atskiras kaimas, turi tik jai būdingų, subtilių, kalbėsenos bruožų, kurių negalima perteikti kita tarme ar kalba. Tačiau šiais laikais retas kuris susimąsto apie mums lietuviams svarbią savo tapatybės dalį – tarmę. Manau, kiekvienam iš mūsų reiktų pagalvoti, kas tarmė yra iš tikrųjų, kam ji mums reikalinga bei ar reikia ją saugoti?


Turinys

  • Įvadas
  • Tarmė arba dialektas - tai kurios nors kalbos rūšis, vartojama tam tikroje teritorijoje.
  • Mūsų tautos unikalumą bei gyvybingumą visuomet palaikė tarmės, atsiradusios dėl istorinių, geografinių bei politinių priežasčių.
  • Seniausia gyvoji indoeuropiečių kalba – lietuvių, o jos tarmės, patarmė ir šnektos yra itin svarbi tautos kultūros paveldo dalis.
  • Apibendrinimas

Reziumė

Autorius
gabrijelee
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 2, 2018
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai