Pasirinkimas kaip žmogaus dramatizmo priežastis lietuvių literatūroje

1 psl. / 549 žod.

Ištrauka

Kaip kartą pasakė vienas filosofas – „ Išmintingas žmogus sugeba pasirinkti teisingą kelią. Tai labai svarbu: jei einame ten, kur srovė neša, pasmerkiame save kančiai, o valdydami gyvenimo laivą – dedame laimės pagrindus.“  Jau nuo seno lietuvių literatūros rašytojai kalba apie veikėjų  daromus pasirinkimus. Vienas iš autorių rašę šia tema, yra Juozas Tumas – Vaižgantas. Savo apysakoje „Dėdės ir dėdienės“ rašė apie pagrindinio veikėjo  Mykoliuko sąmoningą pasirinkimą dirbti nesiskundžiant ar priekaištaujant broliui be jokio užmokesčio ir vis tiek būti laimingam. Tačiau Vinco Krėvės – Mickevičiaus dramoje „Skirgaila“ yra aprašomas pagrindinis veikėjas, kuris padaręs klaidingą pasirinkimą tampa visiškai palaužtu.


Turinys

  • Įvadas
  • XIX – XX a. Literatūros rašytojai labai dažnai aprašo veikėjų daromus teisingus ar neteisingus pasirinkimus, kurie nulemia tolimesnius dramatiškus personažų išgyvenimus.
  • Apibendrinimas

Reziumė

Autorius
gabrijelee
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 2, 2018
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
1 psl.

Susiję darbai

Žmogaus vienišumo tema lietuvių literatūroje

Literatūra Rašinys 2017 m. heppivaks
Literatūrinis rašinys vienišumo tema lietuvių literatūroje. Pasitelkiami du autoriai - A. Škėma ir Maironis. Abiejų rašytojų kūriniai analizuojami pasitelkiant citatas. Apibendrinimo ištrauka -...