Pristatykite jums įdomiausios pasakojamosios tautosakos žanrą. Argumentuotai paaiškinkite, ar jis svarbus šiuolaikinėje kultūroje

2 psl. / 435 žod.

Ištrauka

„Kitą kartą, seniai seniai, tolimoje karalystėje“, – taip prasideda ne viena neįtikėtina istorija, kuri mus nukelia į fantastinį, stebuklų kupiną vaikystės pasakų pasaulį. Čia įmanoma viskas: moliūgo pavertimas prabangia karieta, dėžutė, iš kurios iškyla puikiausi rūmai, skraidančios šluotos, stebuklingi veidrodžiai. Tokios neįtikėtinos istorijos mus lydi visą gyvenimą, daro įtaką mūsų asmenybei, auklėja, įkvepia įvairius menininkus kompozitorius, choreografus, tapytojus, skulptorius ir rašytojus.

Pasakų yra labai daug ir įvairių: stebuklinių, juoko, žvėrių. Stebuklinėse pasakose vyrauja fantastinės būtybės, magiški daiktai, burtai. Jos labai margos, bet išsiskiria iš kitų pasakų savo stebuklų gausumu, ypatingu turiniu, siužetu, veikėjų paveikslais. Pasakose veikėjai visada yra skirstomi į teigiamus ir neigiamus, silpnuosius ir stipriuosius. Pagrindinių veikėjų patrauklumą paprastai paryškina kontrastiški blogųjų paveikslai.


Turinys

  • Įžanga
  • Dėstymas:
  • Pasakų yra labai daug ir įvairių: stebuklinių, juoko, žvėrių.
  • Ko gero, minėti išgyvenimai skaitant pasakas, yra svarbūs ir dabar, kadangi įvairių pasakų motyvais yra kuriami spektakliai, baletai, filmai.
  • Apibendrinimas

Reziumė

Autorius
mirabela
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 29, 2019
Publikuotas
2018 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai