V. Mačernio „vizijų“ simboliai gyvenimo prasmės ieškojimuose

3 psl. / 974 žod.

Ištrauka

Vytautas Mačernis – naujosios lietuvių poezijos pradininkas, vienas reikšmingiausių savo kartos poetų, pripažintas jauniausiu literatūros klasiku. Jis priklausė ateitininkų jaunųjų literatų kartai. Būdamas šios organizacijos nariu, V. Mačernis aktyviai dalyvavo Lietuvos valstybės kūrime ir visuomenės gyvenime. Be to, jis rašė vizijas, sonetus, trioletus, giesmes, trumpus aforistinius eilėraščius. Jo kūryba – didelių vertybių ir gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, abejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. Jo poezija priklauso humanistinei filosofinei lietuvių literatūros tradicijai, todėl „Vizijos“ – ypatingi dvasios regėjimai, vaizdiniai, kurie išsiskleidžia žmogaus vaizduotėje. V. Mačernio „Vizijomis“ siekiama prisiliesti prie visuotinės ir savosios sielos. Tai mėginimas išsiaiškinti, kokia yra žmogaus egzistavimo prasmė ir siekis padėti žmonijai suvokti, kad beprasmybė gali egzistuoti tik tada, kai yra prasmė.

Skaitant Vytauto Mačernio „Vizijas“, galima atrasti ir išskirti esminius kūrybinius simbolius, kuriais poetas siekia parodyti, ko reikia žmogaus būčiai, kaip suvokti visa ko prasmę ir kodėl žmogus yra didžiausia paslaptis visatos slėpinių. Atsakymų į šiuos klausimus pats V. Mačernis ieškojo tame, kas lig šiol atrodo amžina: filosofijoje, literatūroje. Ieškojimo paslaptys įamžintos namų jausme bei žmogaus dvasinėse pastangose tobulėti ir pažinti. V. Mačernio „Vizijose“ gausu vaizdinių, kurie suvokiami kaip gyvenimo prasmės simboliai, padėję kovoti su jaučiama beprasmybe.


Turinys

  • Įvadas
  • Dėstymas (gyvenimo prasmės ieškojimai "Vizijose")
  • Išvados (dvasinės pilnatvės siekia prisimindamas, sugrįždamas )

Reziumė

Autorius
filologe2019
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.79
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bir 30, 2019
Publikuotas
2018 m.
Apimtis
3 psl.

Susiję darbai

Gyvenimo vertybės, prasmė, religija

Literatūra Rašinys laurute3
Ar egzistuoja viena teisinga religija ir vienintelis tikrasis Dievas? Šis klausimas neramina daugelį iš mūsų. Kaip teisingai pasirinkti, kaip atrasti tai, kas tikra...

Kad gyvenimas būtų prasmingas

Literatūra Rašinys 2014 m. bluemonday0
Tai rašinys apie gyvenimo prasmę bei jo beprasmybę. Už rašinį gautas maksimalus įvertinimas bei mokytojo pagyros.