Aktuali literatūros tema – vaikų ir tėvų santykiai. Remdamiesi literatūros kūriniais argumentuotai išsakykite savo požiūrį.

2 psl. / 812 žod.

Ištrauka

Niekada nepasenstanti tema apie tėvų ir vaikų santykius nuolatos minima literatūroje. Juk nuo pat gimino vaikas pirmiausia prisiriša prie savo tėvų. Su kitais žmonėmis jis pradeda bendrauti labiau paaugęs. Todėl nieko keisto, jog tėvus su vaikais sieja stiprūs tarpusavio santykiai, kurie išlieka visą gyvenimą.

                      Gilų vaikų ir tėvų ryšį primena istorijos iš vaikystės. Visą gyvenimą tėvai moko savo vaikus, kas yra gerai, kas yra blogai, kaip elgtis patekus į sudėtingas situacijas. Tėvai stengiasi savo atžalom perduoti visą savo sukauptą gyvenimo patirtį. Tėvas su motina linki savo vaikam gero, jų tarpusavio ryšiai yra atviri ir nuoširdūs. Taip yra ne tik realiame gyvenime, bet ir literatūroje. Garsaus lietuvių rašytojo, prozininko ir vertėjo, tęsusio Jono Biliūno pradėtas psichologinės prozos tradicijas, Juozo Apučio novelėje “Vakarėjant gražios dobilienos” pasakojama, kaip jaunas sūnus nori padėti savo sergančiam tėvui. Jam reikalinga pažyma, todėl tėvas ir sūnus kartu važiuoja į miestelį pas gydytojus. Tačiau vaiko niekas nenori išklausyti ir padėti. Pyksta, kad trukdo laiką, bet vaikas kaip koks suaugęs žmogus gina savo tiesą ir visais įmanomais būdais nori padėti akyse silpstančiam savo tėvui. Vaikas nuoširdžiai stengiasi pagelbėti, juos su tėčiu sieja labai stiprus ir šiltas ryšys, kurio niekam nepavyksta nutraukti. Šis kūrinys įrodo, kad svarbiausia yra doras ryšys tarp tėvų ir vaikų. Taigi, tarp tėvo su motina  ir vaiko visada egzistuoja šiltas ryšys, tarpusavio supratimas ir pagarba.


Reziumė

Autorius
natasa369
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 28, 2019
Publikuotas
2019 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai