Tikėjimo ir etikos konfliktas S. Kierkegaardo filosofijoje

3 psl. / 903 žod.

Ištrauka

Tikėjimas visuomet buvo nevienareikšmis – jau gilioje senovėje kildavo karai bei nesutarimai dėl to, kaip reikėtų tikėti, kokia religija turėtų vyrauti, koks dievas yra vienintelis ir tikrasis, o galbūt egzistuoja ir visas dievų pasaulis, kuriame aukščiausios galios turėtojai gyvena analogišką žmonėms gyvenimą – įsimyli, kenčia, liūdi ir t. t. Tikėjimas arba religija individui paprastai reikalinga tam, kad jis gyvenime įžvelgtų prasmę, eitų teisingu keliu, taigi, tai yra tarsi savotiškas vadovas, kaip reikėtų elgtis, o kaip – ne, tam, kad pomirtiniame gyvenime lauktų malonė ir palaima, o ne kančios pragariškose liepsnose (remiantis krikščionybės pagrindu). Religija, kaip toks įbauginimo įrankis, atrodo, savaime suprantama, grindžia etiką ir tai, kas yra moralu ir priimtina, o kas – ne. Tikėjimas, šventuose raštuose pateikti tekstai tikinčiajam pasako, kaip elgtis yra gerai arba blogai, kokia yra žmogaus vieta realiame ir pomirtiniame pasaulyje, kokiomis vertybėmis jis turėtų remtis. Tačiau S. Kierkegaardas minėtame religijos ir etikos santykyje įžvelgia konfliktą bei paradoksą. Šiame rašto darbe remiantis mąstytojo tekstu „Baimė ir drebėjimas“ bus bandoma šį konfliktą atskleisti ir išanalizuoti.


Reziumė

Autorius
19g97
Tipas
Rašinys
Dalykas
Filosofija
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 8, 2019
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
3 psl.

Susiję darbai

Paruoštukas filosofijos egzaminui

Filosofija Konspektas 2009 m. mokytoja
Rasite, visas turinyje išvardintas sąvokas, bei jų trumpus aprašymus, ko pakanka atsakyti į filosofijos egzamino klausymą.

A. Šopenhauerio etikos ir filosofijos įtakos F. Nyčei

Filosofija Rašinys sellfish
Vokiečių filosofai Artūras Šopenhaueris ir Frydrichas Nyčė yra vadinami „neklasikinio mąstymo pradinininkais“, padariusiais įtaką moderniajai literatūrai. Abiejų mąstytojų filosofijoje glūdi rūpinimasis individu bei...

Tikėjimo ir proto santykis viduramžių filosofijoje

Filosofija Rašinys 2012 m. gintare8
Viduramžiai – ilgiausias kultūrinis laikotarpis Europos istorijoje. Šiame laikotarpyje iš genčių formuojasi tautos, plinta krikščionybė, keičiasi ar prievarta keičiamas pasaulio suvokimas. Europa, pasiimdama...

Imanuelio Kanto filosofija ir etika

Filosofija Referatas 2012 m. evelina1988
Filosofijos dalyko referatas skirtas apžvelgti Imanuelio Kanto filosofiją, jo idėjas ir etiką. Darbas buvo įvertintas 10 balų.

Kas yra filosofija?

Filosofija Referatas 2016 m. ddominyka
Remiantis A. Anzenbacher vadovėliu "Filosofijos įvadas" analizuojama ir samprotaujama kas yra filosofija?