Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus? (Sofoklio dramos „Antigonė“ ir Bairono „Kainas“ keliamos problemos)

4 psl. / 1241 žod.

Ištrauka

Atsakomybė yra tai dorovinių, pareiginių ir teisinių reikalavimų paisymas, o žmogaus pasirinkimas – tai kokio nors sprendimo priėmimas ar pasiryžimas kažką daryti savarankiškai. Mano manymu, žmogus ne visada gali rinktis, bet visada turi paisyti dorovinių ir pareiginių reikalavimų. Žmogaus atsakomybės jausmas apibūdina ir patį žmogų. Parodo, ar galima pasitikėti juo, ar žmogus turi sąžinės jausmą. Dažnai girdime, matome prevenciniuose plakatuose žodžius, kurie teigia, jog žmogus visada gali rinktis. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Mano manymu, teorinis atsakymas yra „taip“, tačiau gyvenime viskas yra daug sudėtingiau. Neužtenka tiesiog pasirinkti. Dėl savo pasirinkimo, dėl noro jį įgyvendinti turi stengtis, kovoti, siekti savo tikslo, kadangi gyvenime geri dalykai savaime nevyksta. Tačiau, kad ir ką pasirinktum, atsakomybė priklausys nuo tavo veiksmų. Šiandien savo viešojoje kalboje remsiuosi Sofoklio drama „Antigonė“ ir Bairono „Kainu“.

„Antigonė“– klasikinis graikų tragiko Sofoklio kūrinys, kuriame politinė polio tvarka ir įstatymai susiduria su žmogiškumu ir pagarba papročiams bei tradicijoms. Antigonė dažnai įvardijama kaip ryžtingos moters idealas. Tai stipri ir drąsi mergina, kuri nepaisydama valdovo rūstybės vykdo savo pareigą šeimai. Tiesioginis jos vardo vertimas iš senovės graikų kalbos reiškia „verta savo tėvų“. Šiame kūrinyje sprendžiamos problemos aktualios jau daugiau nei du tūkstančius metų, o „Antigonėje“ pasakojamos situacijos artimos ir atpažįstamos. Tai ir pilietinis pasipriešinimas, ir prigimtinio ir valstybės įstatymo priešprieša, ir ištikimybės ir pažado svarba, o svarbiausia – meilė ir atsidavimas šeimai. 


Reziumė

Autorius
pince18
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 28, 2020
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
4 psl.

Susiję darbai

Tautosakos tyrinėtoja Bronislava Kerbelytė teigia, kad stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos. Patvirtinkite arba paneikite šią mintį remdamiesi 3 – 4 lietuvių liaudies pasakų pavyzdžiais

Literatūra Rašinys eglepuo
Pasakos - tai nuostabūs literatūros kūriniai, kuriuose telpa ir per šimtmečius nusistovėjusi senolių išmintis, ir linksmi vaikiški pokštai, ir dėmesį pritraukiantys nuotykiai. Kartą...