Gimtinės grožis lietuvių rašytojų kūryboje

2 psl. / 510 žod.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus turi savo gimtinę. O tai žmogui yra pati jaukiausia vieta pasaulyje. Tai kampelis, į kurį visada gera ir malonu sugrįžti, jį aplankyti, pasisemti jame jėgų, prisiminti gražias praleistas akimirkas. Justinas Marcinkevičius yra vienas žinomiausių XX amžiaus antrosios pusės lietuvių rašytojų. Daugiausiai žinomas kaip poetas ir dramaturgas, kuris sovietiniais laikais buvo laikytas tautinių vertybių reiškėju ir gynėju. Šis tautos poetas dažnai vaizduodavo neaprėpiamą gimtinės grožį, o pačią  tėvynę laikė dvasios stiprybės šaltiniu. Gimtinės grožį aprašė dar viena žymi XX a. pirmosios pusės poetė, Salomėja Nėris. Apie gimtinės grožį ir svarbą daugiausiai buvo rašoma rašytojai pasitraukus į užsienį.


Turinys

  • 1. Gimtinė - tai žmogui yra pati jaukiausia vieta pasaulyje.
  • 2. Gimtinės grožis Justino Marcinkevičiaus kūryboje yra išreiškiamas įvairiai. Gimtinė - tai namai, kalba, gamta ir žemė.
  • 3. Salomėjos Nėries kūryboje gimtinės grožis aprašomas labai gražiai ir vaizdingai. Naudojama daug epitetų, palyginimų ir metaforų, kas suteikia gana nemažai gyvumo kūrybai.

Reziumė

Autorius
monii
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.79
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 4, 2020
Publikuotas
2019 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Istorinis kontekstas lietuvių rašytojų kūryboje

Literatūra Rašinys pince18
Literatūra išlaisvina žmogų, atveria jam prasmės horizontus. Knyga, kurioje pateikiami kultūros, istorijos įvaizdžiai, stiprina žmogaus sąmonę, ugdo savimonę, per savimonę atrandamas kitų prasmingas...