Žmogiškumo motyvas lietuvių literatūroje

2 psl. / 573 žod.

Ištrauka

Visais laikais rašytojams ir menininkams buvo svarbu aprašyti savo meto įvykius, parodyti, kaip jie paveikė žmones. Kiekvienas savaip išgyvena situacijas ir aplinkybes, bet jau Renesanso humanistai pabrėžė  žmogiškumo išsaugojimo svarbą. XX a. katastrofų laikotarpiu iškilo didelė grėsmė nužmogėti, dauguma turėjo prisitaikyti, nesipriešinti, kad išliktų. Žmogiškumo tema atsispindi J. Apučio novelėje ,,Vieniša sodyba“, norint parodyti, kaip žmonės jam išlaikė žmogiškumą dalindamiesi gerumu ir gėriu su kitais. Taip pat ir Balio Sruogos romane ,,Dievų miškas“, kuriame aprašoma, kaip bet kokiomis sąlygomis buvo stengtasi sunaikinti žmogiškumą ir kaip patys žmonės turėjo pasipriešinti ir išlikti žiauriausiomis aplinkybėmis.

Juozo Apučio – moderniosios psichologinės novelės kūrėjo - novelėje ,,Vieniša sodyba“ žmogiškumas parodomas, kaip atjautos ir supratimo parodymas vienas kitam, atlaidumas ir tolerancija. Pagrindinis veikėjas sutinka pavėžėti pakeleivingą moterį ir ji, lyg jausdama, kad turi pasipasakoti, pasidalina savo istorija. Moteris papasakoja, kad važiuoja pas savo sergantį buvusį vyrą, veža jam vaistų. Ji patikina, kad labai mylėjo savo vyrą, ruošėsi ateičiai, bet vieną šeštadienį pamatė, kad vyras jai neištikimas.


Reziumė

Autorius
airaa
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 9, 2020
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Nereikalingumo motyvas lietuvių literatūroje

Literatūra Rašinys grety17
Lietuvių literatūroje apstu pačių įvairiausių jausmų. Joje galime rasti tyros meilės, laimės, džiaugsmo ir skausmo motyvų. Būtent dėl įvairiausių temų, lietuvių literatūra moko...