Ar žmogui svarbu jausti harmoniją su gamta?

1 psl. / 406 žod.

Ištrauka

Gamta- tai kelias žmogaus harmonijos ir ramybės link. Juk gamtoje žmogus pamiršta visus rūpesčius, vargus bei atsiriboja nuo kasdienio miesto triukšmo. Dar senais laikais, mūsų protėviai, gamtoje tik ir kūrė gražiausias liaudies dainas, šimtametes pasakas, dar iki šių dienų skaitomas sakmes bei padavimus. Gamta mus sulieja su neregėtai gražiu pasauliu ir leidžia pasinerti į savo mintis, ramybę.

Nuo gamtos priklauso žmogaus darbai bei pats gyvenimo būdas. Žmogus būdamas gamtoje jaučia tokią pat gyvybinę jėgą, kaip ir savyje, todėl suvokia save, kaip dalelę gamtos ir tai yra stimulas dirbti bei tobulėti. Kristijono Donelaičio „Metuose“ būrai daug laiko praleisdavo gamtoje, jiems reikėdavo energijos, kad galėtų pilnai atlikti visus darbus laukuose. Jiems padėjo Saulė. Saulė buvo tarsi motina augintoja. Nuo jos priklausė būrų buitis, darbas bei gyvenimo būdas. Aplink Saulę, sukosi beveik visas būrų gyvenimas. Jie tikėjo Saulės galiomis, todėl ją garbino. Saulė jiems- energijos šaltinis.


Reziumė

Autorius
123321
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 28, 2020
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
1 psl.

Susiję darbai

Kodėl gamta svarbi žmogui?

Literatūra Rašinys valekrun1
          Nuo senų senovės žmogus buvo susigyvenęs su gamta. Jam tai tarsi antrieji namai. Taip pat anksčiau ji buvo pragyvenimo šaltinis, žmonių duona,...