Prostitucijos istorija Klaipėdoje

3 psl. / 915 žod.

Ištrauka

   Klaipėda- pats seniausias Lietuvos miestas ir trečiasis pagal dydį Lietuvos miestas. Kaip mes visi žinome seni miestai, turi seną istoriją, Klaipėda, kaip miestais remiantis įvairiausiais istorikų duomenimis turi daugiau tamsiosios istorijos, negu šviesiosios. Pagrindinė Klaipėdos tamsiosios istorijos priežastis yra prostitucija. Skirtingai nei kituose Lietuvos ir Baltijos šalių miestuose, Klaipėdoje nėra skverų, gatvių, kur galėtume atpažinti naktines plaštakes. Plaštakės yra pasislėpusios daugiabučių kambarėliuose ar butuose Į viešuma jas iškrapšto policijos duomenys, ataskaitos ir žiniasklaida. Taip yra šiandien, taip buvo prieš penkiasdešimt, septyniašdešimt ir šimtus metų.

   Nuo pat Klaipėdos miesto įkūrimo, nuo 1252-ųjų metų Klaipėdoje visada buvo laisvo elgesio merginų. Iš istorinių duomenų žinome, kad  Klaipėda visada priklausė vokiečiams. Viduramžiais Klaipėdoje, kaip ir kituose Vokietijos miestuose, kuriems buvo suteiktos Magdeburgo ir Liubeko teisės, merginos prostitutėmis tapdavo dažniausiai savo noru. Merginos manydavo, kad uždarbis iš prostitucijos merginas išves iš skurdo, kitos manė, kad išvengs bažnyčios nemalonės, dar kitos manė, kad pateks į lovą su didikais ir karaliais, tačiau buvo merginų, kurios prie prostitucijos amato prisijungdavo ne savo noru, tai jeigu jos būdavo parduodamos, ar turėdavo labai daug skolų, kartais jaunos merginos būdavo skolingos pačioms prostitutėmis už išgelbėtą gyvybę ir jos nesavo noru turėjo atidirbt savo skolą. Tačiau prostitutės turėjo ir privilegijų, Iš merginų uždarbio miesto valdžia atskaičiuodavo mokesčius. Surinkti mokesčiai nukeliaudavo į Klaipėdos miesto biudžetą, o už surinktus pinigus Klaipėdos miesto valdžia statydavo namus, bažnyčias, apmokėdavo kariams atlyginimus, kad saugotu Klaipėdos miestą.


Reziumė

Autorius
remeikis
Tipas
Rašinys
Dalykas
Istorija
Kaina
€1.79
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 29, 2020
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
3 psl.

Susiję darbai

Lietuvių emigracijos istorija

Istorija Referatas donatak
Migracija (lot. migratio – kėlimasis, kraustymasis) – gyventojų kėlimasis iš vienos vietos į kitą. Dėl migracijos šalyje daugėja kitakalbių skaičius, mažėja savos tautos...

Istorija: Įvairios karikatūros

Istorija Konspektas 2015 m. besmart
Istorijos karikatūros su paaiškintais simboliais karikatūrose bei karikatūrų aprašymais (metai, istoriniai įvykiai...). Puikiai tiks 11-12 klasėms.

Konspektas 12 klasės istorijos egzaminui

Istorija Konspektas 2016 m. studentė17
Konspektas skirtas 12 klasės mokinių istorijos valstybinio brandos egzamino pasiruošimui. Konkreti ir susisteminta medžiaga lengvai padės įsiminti svarbiausius istorijos įvykius, datas, asmenybes. Konspekte...