Kaip keičia žmogaus gyvenimą sudėtingi įvykiai? (J. Biliūnas, Žemaitė)

1 psl. / 606 žod.

Ištrauka

Gyvenimas yra kupinas sudėtingų įvykių. Dažnai jie užklumpa visai netikėtai ir keičia žmogaus būtį. Kartais nutinka taip, kad sudėtingi įvykiai paskatina žmogų pasikeisti ir būti geresniam, o būna ir taip, jog užklupę sunkumai sužlugdo žmogų, ir jis praranda gyvenimo prasmę. Todėl svarbu suvokti, kaip keičia žmogaus gyvenimą sudėtingi įvykiai.

Sunkumai atima iš žmogaus gyvenimo prasmę. Daugelis žmonių gyvenime susiduria su sudėtingais įvykiais, ir visi skirtingi išsprendžia iškilusias problemas. Vieniems sunkumai padeda tobulėti ir būti stipresniems, o kitiems tai atima gyvenimo džiaugsmą, nes jie negeba susitaikyti su užklupusiais sunkumais ir negali juos įveikti. Būtent tokią veikėją ir sutinkame Jono Biliūno apysakoje ,,Liūdna pasaka“. Lietuvių literatūroje lyrinės novelės pradininkas itin didelį dėmesį skiria moralinėms ir egzistencinėms problemoms bei nelaimingo žmogaus gyvenimui. Todėl ir anksčiau minėtoje apysakoje randame gyvenimo nuskriaustą Juozapotą, kuriai sunkiai sekasi susitaikyti su ją sukrėtusiu įvykiu. Caro priespaudoje ji gyveno su savo vyru Petru Baniu, kurį labai mylėjo, ir jie jau ruošėsi susilaukti vaikučių. Tačiau Petras vieną kartą grįžo iš bažnyčios su mintimi bandyti sukilti prieš valdžią kartu su bendraminčiais ir siekti geresnio gyvenimo. Nors Juozapotą lyg ir neramino ši idėja, tačiau visgi pritarė vyro sumanymui. Petras išėjo įgyvendinti idėjos, kai Juozapota dar miegojo. Pabudusi moteris jau mylimojo nerado ir vėliau jautė, kad visa tai geruoju nesibaigs. Ir tiesa, jog nesibaigė viskas gerai, nes Petras Banys buvo pakartas aikštėje. Jį išvydusi našlė nualpo ir prarado sąmonę. Tam tikrą laiką Juozapotą slaugė, tačiau tik kūnas pagijo, o dvasia, deja, ne.


Reziumė

Autorius
pagalba112
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 24, 2020
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
1 psl.

Susiję darbai

Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę?

Literatūra Rašinys 2018 m. baivava
Puikiai įvertintas rašinys tema "Kaip gyvenimas išbando žmogaus dvasinę stiprybę?", išlaikyta darbo struktūra, atitinkamas žodžių kiekis. Rašinyje remtasi J.Biliūno novele "Lazda" ir Balio...