„Ar stojiška laikysena būdinga tik praeities žmonėms" ?

2 psl. / 626 žod.

Ištrauka

Stoicizmas - filosofijos sritis, aukštinanti afektų nejautimą. Stojiškas žmogus atsisako būti valdomas aukštųjų ar žemųjų gyvenimo akimirkų. Ar filosofija, atsiradusi antikoje, dar būdinga šių dienų žmogui? Šiais katastrofų ir žmonių susiskaidymo laikais stoicizmas ypač reikalingas ir svarbus. Kai politikai socialinėse platformose viešina karo grasinimus ir civilių sunaikinimo planus (geriausiai dėl tokio elgesio žinomas Amerikos prezidentas Donaldas Trampas atsakose į Šiaurės Korėjos agresijas), sunku nenuleisti rankų. Vis dėlto žmonės nepasiduoda liūdesiui - išsako savo norus ir kovoja dėl pasaulio gerovės protestais. Juk tik stojiška laikysena žmogui teikia būties prasmę, stiprybės kovoti. Tad, mano nuomone, stoicizmas aktualus ir būdingas ne tik praeities žmonėms.


Literatūros sąrašas

Alberas Kamiu „Svetimas"

Motiejus Kazimieras Sarbievijus „Nieko nereikia kvailai bijoti nei norėti”

Bronius Krivickas „Pralaimėjimas", „Partizano mirtis", „Mano dienos nebūtin pasvirę”

Justinas Marcinkevičius „Mažvydas"


Reziumė

Autorius
bruhmomentas
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 27, 2020
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Anot literatūrologo, rašytojo regimanto tamošaičio, ,,Atsiremdami į klasiką mes daromės tiesūs, teisingi, mūsų mintis atranda tikrąsias vertybes ir per jas randame kelią į kitą žmogų“. Argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

Literatūra Rašinys kristale10
Gyvename moderniame informacinių technologijų amžiuje, kuriame, deja, knygoms vietos lieka vis mažiau. Televizija, kompiuteriai, mobilieji telefonai pastaruoju metu daug labiau vertinami nei knygų...