Kokias tautai svarbias vertybes iškelia XIX a. pab. – XX a. pr. literatūra (Vincas Kudirka, Jonas Biliūnas, Šatrijos Ragana)

2 psl. / 990 žod.

Ištrauka

Visai kitaip į tautą kreipiasi lietuvių psichologinės ir lyrinės prozos pradininkas Jonas Biliūnas, kurio kūryboje gausu humanistinių vertybių, individualiai ugdančių žmogų kaip dorą bei tėvynę mylintį pilietį. XIX – XX amžiuje gyvenęs rašytojas buvo demokratinių nuostatų idealistas, todėl jo kūryboje humanizmas yra labai gilus. Dažnai jo kūriniai turi galią pažadinti žmogiškumą. Perskaičius jo kūrybą, nekyla abejonių, koks turi būti doras lietuvis. Savitas blogio supratimas, naujai traktuojamos dvasinės vertybės ,o ypač jų stoka gyvenime suteikia Jono Biliūno kūriniams nepakartojamų bruožų. Autorius pataria greit užmiršt padarytą skriaudą, į blogą atsakyti geru. Tai aukščiausios krikščioniškosios moralės normos, kurių gausu autoriaus novelėse. Krikščioniškosios vertybės formuoja vakarietišką žmogaus ir piliečio tipą, taip pat ir pilietinę demokratinę visuomenę.


Reziumė

Autorius
zydrutee_
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 2, 2020
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Kokios vertybės svarbiausios lietuvių literatūroje?

Literatūra Rašinys rugilė b
Pirmoji lietuviška Martyno Mažvydo knyga „Katekizmas“, išleista 1547 m., priklausė dvasinei literatūrai, o pirmuoju grožiniu kūriniu laikomas Kristijono Donelaičio iki šiol skaitytojus žavintis...