Meilės jėga ir pražūtingumas Kazio Borutos apysakoje „Baltaragio malūnas“ bei Igno Šeiniaus romane „Kuprelis“

2 psl. / 651 žod.

Ištrauka

Meilė – aukščiausias dorovinis jausmas. Tai – stipri, pastovi visą asmenybę apimanti emocija, kuri kyla iš švelnumo, bendravimo poreikio ir patirties. Tikra, dorovinga meilė yra įmanoma tik tada, kai pamirštamas egoizmas. Kai iš tikrųjų myli žmogų, susitaikai su jo charakteriu, stengiesi elgtis taip, kad jo neįskaudintum. Tokie puoselėjami jausmai kitam žmogui priartina prie amžinybės ir gali keisti net žmonių likimus. Meilė gali nugalėti daug kliūčių ir pavojų, tačiau jai beatodairiškai pasidavus, meilė gali tapti ir pražūtinga jėga, griaunančia žmonių likimus. Tai ir norėčiau aptarti savo kalboje.

Visų pirma, meilė yra stipri jėga galinti pastūmėti žmogų beprotiškiems poelgiams, už kuriuos vėliau tenka mokėti visą gyvenimą. Prancūzų rašytojas, literatūros kritikas, vienas žymiausių prancūzų švietėjų atstovų Denisas Didro teigia: Meilė dažnai atima protą iš to, kas jį turi, ir duoda tam, kas jo neturi. Vienas iš meilės, pastūmėjusios beprotiškiems ir neapgalvotiems poelgiams, kurie vėliau brangiai atsipirko, pavyzdžių yra Lietuvos klasiko, rašytojo, poeto, politinio veikėjo Kazio Borutos apysaka „Baltaragio malūnas“. Šiame kūrinyje autorius aprašo veiksmą, vykusį Paudruvės krašte prie užburtojo malūno.


Reziumė

Autorius
vestawww
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 3, 2021
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

„Baltaragio malūnas“. Interpretacija

Literatūra Rašinys tuscany01
Istorija, perpinta pasakoms būdingais veikėjais ir įvykiais, nepalieka abejingo nė vieno. Čia gausu staigių siužeto posūkių, kartais pralinksminančių, o kartais priverčiančių nubraukti ašarą....