Sportininkų traumos

2 psl. / 641 žod.

Ištrauka

Tikriausiai galima teigti, kad Lietuva - sporto šalis. Daugelis mūsų užsiema juo,kad praskaidrinti savo niūrią dieną, vieni intensyviai sportuoja, kiti žaidžia krepšinį, futbolą, lanko trenirtuotes, treti stengiasi sportuodami palaikyti formą, gerinti sveikata. Tačiau yra ir tamsioji sporto pusė, apie kurią net elitiniai sportininkai bijo kalbėti. Tai- traumos. Žodį ,,trauma“, lietuvių kalbos žodynas apibūdina kaip - organų arba audinių sužalojimą, kurį sukelia išorinis poveikis arba kaip psichinį sukrėtimą, kurio padariniai ilgai neišnyksta. Vienu žodžiu, galima sakyti, kad tai kaulų lūžiai, patempimai, vidaus organų pažeidimai, kurie daro žalą organizmui, žmogaus psichologijai, išvaizdai, ar net judėjimui,. Taigi kodėl taip dažnai mes girdime, apie traumas?


Turinys

  • Įžanga
  • Dėstymas:
  • Sparčiai didėjantis sportuojančių asmenų skaičius padidino ir neišmanančių apie sporto mokslą, ko pasekoje didėja traumų tikimybė.
  • Didesnis treniruočių krūvis-didesnė traumų tikimybė.
  • Išvada.

Literatūros sąrašas

Fong, D. T., Chan, Y. Y., Mok, K. M., Yung, P. S., & Chan, K. M. (2009). Understanding acute ankle ligamentous sprain injury in sports. BMC Sports Science, Medicine and Rehabilitation, 1(1), 14.

Gabbett, T. J. (2016). The training—injury prevention paradox: should athletes be training smarter and harder?. British journal of sports medicine, 50(5), 273-280.


Reziumė

Autorius
Linas02
Tipas
Rašinys
Dalykas
Sportas
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Spa 11, 2021
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Kliuviniai sportininko pergalei pasiekti

Sportas Referatas 2013 m. saulutexxx
Pastaraisiais metais kūno kultūra ir sportas tapo vienu ryškiausių šiuolaikinės civilizacijos fenomenų. Didysis sportas neatsiejamas nuo aukštų rezultatų. Tačiau sportinis rezultatas yra ne...