Kokias žmogaus raidos problemas atspindi lietuvių literatūra?

2 psl. / 1000 žod.

Ištrauka

Perskaičiusi lietuvių grožinės literatūros pradininko K. Donelaičio poemą ,,Metai’’, vienos pirmųjų profesionalių lietuvių vaikų rašytojos, nuostabios mokytojos Šatrijos Raganos apysaka ,,Sename dvare’’ ir apsakymą ,,Irkos tragedija’’ humanisto Jono Biliūno ir modernisto Jurgio Savickio noveles bei Vinco Mykolaičio-Putino psichologinį romaną ,,Altorių šešėly’’, nusprendžiau palyginti kokias žmogaus raidos problemas atspindi šių lietuvių autorių kūryba.

...

Apysakoje ,,Sename dvare“ išreiškiama motinos svarba vaiko gyvenime. Pavaizduotas idealios motinos paveikslas. Mamatė – trijų vaikų motina, žmona ir dvaro šeimininkė – suvokia, kad vaikai, matydami tėvų poelgius, įgyja didžiausią gyvenimo dovaną. Mamatė ir vaikai dvasiškai artimi, šiltai bendrauja, vienas kitą supranta. Kaip ji auklėja vaikus? Per gamtą, tėvynę, muziką ir knygą kreipia juos į žmoniškumą, dvasingumą. Su vaikais ji kalbasi apie gyvybę ir mirtį, apie gyvenimo tikslą ir prasmę, būtį ir nebūtį. Ji nepamiršta ir pamokymų, pavyzdžiui, šnekėdamasi su vaikais apie Kazelės mirtį ir paskutinius patarnavimus jai.


Reziumė

Autorius
stlina
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 13, 2023
Publikuotas
2023 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Literatūrologas Juozas Stonys teigia : ,,Kai literatūrai ima rūpėti žmogaus vidaus pasaulio savitumas, ji negali moralizuodama skirstyti veikėjų vien tik į gerus ar blogus, negali pasaulyje matyti vien tik šviesių ir tamsių spalvų derinius". Pagrįskite šį teiginį remdamiesi lietuvių literatūra.

Literatūra Rašinys deimantukas188
Visais amžiais literatūra mokė. Perduoti norimą žinutę skaitytojui geriausiai padeda veikėjų paveikslai. Teigiami veikėjai kelia pagarbą, o negatyvūs,...