Viešoji kalba apie Justino Marcinkevičiaus asmenybę

2 psl. / 531 žod.

Ištrauka

,,Poezija siekia išlupti daiktą iš žmogaus krūtinės ir jo vietoje vėl įstatyti širdį”, - teigia garsus lietuvių poetas, dramaturgas Justinas Marcinkevičius. Ši asmenybė gimė 1930 m. Prienuose, mirė 2011 metais. Mokėsi Prienų ,,Žiburio” mokykloje, vėliau - Vilniaus universitete. Pagrindinės kūrybos temos buvo Lietuva, jos istorija, gamta ir kultūra, tėvynė. Rašytojas sukūrė daug eilėraščių ir poemų, poemėlių vaikams, viena garsiausių - ,,Grybų karas”. Savo kalboje aptarsiu Justino Marcinkevičiaus charakterį ir gyvenimą, kūrybos bruožus ir vertybes, remsiuos filmu bei eilėraščiais.


Turinys

  • Tema
  • Tikslas
  • Kalbos tekstas

Reziumė

Autorius
Zaza
Tipas
Rašinys
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 18, 2023
Publikuotas
2018 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Lietuvoje tarmės laikomos didele vertybe ir saugotinu kultūros paveldu, bet viešumoje, žiniasklaidoje vartotina tik bendrinė, griežtai norminė kalba. Kokią įtaką ši kalbos politikos nuostata daro galimybėms puoselėti ir kalbą, ir jos tarmes?

Lietuvių kalba Rašinys 2015 m. emilijaema
Lietuvoje tarmės laikomos didele vertybe ir saugotinu kultūros paveldu, bet viešumoje, žiniasklaidoje vartotina tik bendrinė, griežtai norminė kalba. Kokią įtaką ši kalbos politikos...