“Whats basic about basic emotions” straipsnio analizė

4 psl. / 1292 žod.

Ištrauka

Plačiai paplitęs požiūris, kad egzistuoja bazinės emocijos, bet nesutariama kiek jų turėtų būti, vyrauja daug nuomonių. Iš psichologinės pusės bandoma aiškinti, kad bazinės emocijos yra laikomos pagrindu kitoms emocijoms. Biologijos, anatomijos šalininkai teigia, kad kylančios emocijos yra stipriai susijusios su fiziologija.
Daugelis autorių nesutaria dėl pagrindinių emocijų skaičiaus ir kurios emocijos turėtų į jį įeiti. Pavyzdžiui, Mowrer išskiria tik malonumą ir baimę, o visos kitos emocijos iš jų išplaukia. Watsonas išskiria tris pagrindines bazines emocijas: baimę, meilę ir įniršį. Taigi kiekvienas autorius išskiria skirtingą skaičių emocijų. Nuomonių išsiskyrimas dėl bazinių emocijų skaičiaus priklauso nuo asmenybės. Kai kurios emocijos įeina į vienų autorių sąrašą, o kai kurios ir lieka neįtrauktos į kito autoriaus sąrašą.
Kodėl yra tiek daug nesutarimų dėl bazinių emocijų skaičiaus? Vienas požiūris bandantis atsakyti į šį klausimą teigia, jog kiekvienas žmogus skirtingai interpretuoja emocijas, skiriasi sąvokos kuriomis apibūdinamos emocijos. Vienas autorius išskiria pyktį kaip emociją, kitas įniršį, kiti kalba apie baimę kaip emociją, kiti išskiria nerimą, vieni įvardija laimę kaip emociją, kiti džiaugsmą.
Problema dar yra ir ta jog kas gali būti kaip įrodymas jog skirtingi autorių įvardinti terminai atitinka tas pačias bazines emocijas? Iškyla dar viena diskusija, vieni autoriai (Weiner, Graham) išskiria tik aukštąsias arba kitaip sakant apibendrinančias emocijas,tokias kaip liūdesys ir džiaugsmas tuo tarpu kiti, labiau kreipia dėmesį į specifines, ir smulkiau skirsto emocijas.
Kyla klausimų dėl to ar skirtingose kultūrose vyrauja tos pačios emocijos, ar jos būdingos tik žmonėms ar ir gyvūnams. Taip pat yra diskutuotinas klausimas ar mes galime atpažinti emocijas iš veido išraiškos, mimikos ar skirtingai mimikai esant išgyvenama skirtinga emocija, galbūt tai pačiai išraiškai tenka kelios emocijos. Teigiama jog emocijos taip pat turi evoliucinį pagrindą, gali padėti išlikti evoliucijos eigoje.


Reziumė

Autorius
gretulkaxx
Tipas
Rašinys
Dalykas
Psichologija
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Vas 4, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
4 psl.

Susiję darbai

Žodžio “asociacijos” eksperimentas

Psichologija Referatas jolituke88
Prototipų teorija susiformavo apie 1970 metus JAV kognityvinės psichologijos atstovų darbuose ir siejama su E. H. Roš (Rosch) pavarde ir jos atliktais psicholingvistiniais...

“Lietaus vaikai”

Psichologija Prezentacija marvita
Tikslas – įvertinti vaikų, sergančių autizmo sindromu, kasdienybę. Uždaviniai: 1.Atskleisti sampratą apie autizmo sindromą. 2.Aprašyti vaiko autisto bruožus, autizmo sindromo bruožus, diagnostiką. 3.Įvertinti...

Psichologo darbo analizė

Psichologija Referatas 2013 m. sin96
Pristatytos trys knygos: Yalom I. D. “Terapijos dovana” Yalom I. D. “Gydymas Šopenhaueriu” Kübler-Ross E. „Apie mirtį ir mirimą“.

Vienos šeimos atvejo analizė

Psichologija Referatas 2010 m. gbgb1
Tvirtos visuomenės pagrindas – tvirta šeima. Šeima prasideda nuo santuokos, kur įforminamas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykius. Kiekvienas...