Kalbėjimo viešai baimės valdymas

9 psl. / 1532 žod.

Ištrauka

Viešas kalbėjimas – neatskiriama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalis. Nuo pat mažų dienų susiduriame su viešu kalbėjimu pirmiausiai, tai šeimos rate, kai artimiesiems deklamuojame eilėraščius, vėliau darželyje, mokykloje, universitete ir nors atrodo, kad daugiau niekada nereikės susidurti su viešu kalbėjimu, tai yra netiesa, jis mus lydi visą gyvenimą.
Dažnai baimė viešai kalbėti užkerta kelią žmogaus asmeniniam tobulėjimui, karjeros aukštumų siekimui. Darbdaviams reikalingi drąsūs galintys nebijodami reikšti savo mintis prieš auditoriją darbuotojai. Kartais net iš pažiūros puikiai bendraujantys žmonės tarsi tampa kitokie, kai prireikia kalbėti viešai. Iš kalbėtojo elgsenos pastebime - drebantį balsą, apsunkusį kvėpavimą, raudonuojančius žandus ir tai toli gražu nėra tik jaunų žmonių problema su ja susiduria įvairaus amžiaus žmonės nepriklausomai nuo turimo išsilavinimo ar turimo darbo. Kaip ir daugelis žmonių su ši problema nesvetima ir man. Dar mokykloje, kai tekdavo pasiruošti ir sakyti viešas kalbas, deklamuoti eilėraščius,tai tapdavo kančia. Nors visiems kalbėjimams prieš auditoriją ruošdavausi tikrai atsakingai ir skirdavau daug laiko, tik priartėjus laikui kalbėti viešai patirdavau labai didelį stresą. Dažniausia tai pasireikšdavo: drebančiu balsu, sunkiu kvėpavimu, padidėjusiu širdies ritmu. Mano atveju ši problema tapo labai aktuali vienuoliktoje klasėje, kai teko dalyvauti viešo kalbėjimo konkurse. Renginyje dalyvavo apie šimtas nepažystamų žmonių ir tai buvo pati didžiausia auditorija, kuriai teko sakyti kalbą. Tačiau nors sakomą kalbą namuose ir klasėje repetavausi gal kelis šimtus kartų, kai teko sakyti kalbą labai nervinausi ir įpusėjusi sakyti kalbą pamiršau visą likusią kalbėjimo tekstą. Pašaipūs ir pikti žmonių žvilgsniai tik pablogino esamą situaciją. Baigusi sakyti savo kalbėjimą norėjau kuo greičiau dingti iš ten. Kadangi konkurse dalyvavo puikūs oratoriai, tai buvo pati nemaloniausia mano viešo kalbėjimo patirtis ir tai tik dar padidino viešo kalbėjimo baimę.Nors daugumai tokia problema kelia juoką, dažnai tai neleidžia jaustis pilnavertiškai, skatina savo jėgų nuvertinimą. Nepaisant to šis komunikacinis gebėjimas gali būti tobulinamas , nors visiškai ši baimėneišnyks, ją galima išmokti suvaldyti. Taigi manodarbo objektas : kalbėjimo viešai baimė.
Darbo tikslas:
• Patobulinti viešo kalbėjimo gebėjimus.
Darbo uždaviniai:
• Išsiaiškinti kokie yra būdai kovoti su viešo kalbėjimo baime.
• Sukurti planą kaip įveikti viešojo kalbėjimo baimę.


Turinys

  • Įvadas3
  • 1. Viešojo kalbėjimo tobulinimo planas4
  • 2. Teoriniai kalbėjimo viešai aspektai4
  • 3. Kaip kovoti su viešo kalbėjimo baime5
  • 4. Asmeninis dienoraštis7
  • 4.1. Pirmosios situacijos aprašymas7
  • 4.2. Antrosios situacijos aprašymas7
  • 4.3. Trečiosios situacijos aprašymas8
  • Išvados9
  • Literatūros sąrašas10

Reziumė

Autorius
rasaaaaa
Tipas
Referatas
Dalykas
Komunikacija
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 19, 2013
Publikuotas
2013 m.
Apimtis
9 psl.

Susiję darbai

Komunikacija ir informacijos valdymas organizacijoje

Komunikacija Prezentacija ruciau
Komunikacija organizacijoje – tai dviejų ar daugiau žmonių pasikeitimo informacija, žiniomis, požiūriais, idėjomis, ketinimais procesas, vienijantis atskirų organizacijos grupių veiksmus siekiant bendro tikslo.

Kūno kalbos raiška viešajame kalbėjime

Komunikacija Kursinis darbas 2016 m. eglaitea
Kursinio darbo pirmoje ir antroje dalyse analizuojami moksliniai šaltiniai, trečioje dalyje pateikiami atlikto tyrimo rezultatai, jų analizė bei palyginimas.

Klausytojų dėmesio valdymas

Komunikacija Prezentacija 2014 m. grigdanga
Paprastai žodį auditorija vartojama dviem reikšmėmis: Patalpa, vieta, kurioje skaitome paskaitas, pranešimus, rengiamos diskusijos; Klausytojai – paskaitos, pranešimo, seminaro diskusijų dalyvių, radijo ir...