Afganistano atstatymo iššūkiai tarptautinei bendruomenei

12 psl. / 2702 žod.

Ištrauka

Afganistanas yra įsikūręs Centrinėje Azijoje, įsispraudęs tarp Pakistano, Irano, Kinijojos, Tadžikistano, Uzbekistano ir Turkmėnistano. Tai kalnuota šalis padalinta kelių etninių grupių: puštūnų, sudarantys didžiausią dalį gyventojų, Tadžikų, Hazara ir uzbekų bei kitos. Pagrindinė religija yra sunitų islamas, tačiau spėjama kad 15% gyventojų yra Shi‘ia musulmonai. Gyvenvietės Afganistane yra kaimelių tipo, paprastai išdėstyčiusios ant drėkinamų slėnio krantų ar šalia natūralių šaltinių vandens.

Afganistano padėtis ypač sunki dėl nuolat vykstančių ginkluotų konfliktai viduje, karų su kitomis valstybėmis, negana to derlius niokoja sausros, o ekonomikoje, vyriausybėje, sveikatos priežiūros sistemoje vyrauja chaosas. Daugiau kaip 5 milijonai afganistaniečių gyvena stovyklose, kaip pabėgėliai, kaimyninėse šalyse. Vietos gyventojų padėtis labai prasta, čia nuolat trūksta pagrindinių išgyvenimui būtinų dalykų: maisto, vandens, pastogės, minimalios medicininės priežiūros. Tarptautinės organizacijos teikiančios humanitarinę pagalbą Afganistanui susiduria su daugeliu problemų, ne tik kaip pasiekti atokiose vietovėse gyvenančius žmones, įveikti pavojingus ruožus, kaip paskirstyti ribotus išteklius, bet ir pamatinės problemos: ar apskritai tarptautinė bendruomenė turėtų ar privalėtų ištiesti pagalbos ranką Afganistanui.

Angliškoji mokykla yra puiki priega aiškinti tarptautinius santykius, kadangi tai yra tarpinis variantas tarp liberalizmo ir realizmo. Kadangi šios dvi teorijos negeba aprėpti ir paaiškinti visų tarptautiniuose santykiuose dalyvaujančių dalyvių ir jų veiksmų, čia puikiai pasitarnauja angliškoji mokykla kuri yra tarsi liberalizmo ir realizmo pagrindinių teorijų sintezė, kuri padeda aiškinti tarptautinės bendruomenės vaidmenį teikiant humanitarinę pagalbą.


Turinys

  • Įvadas4
  • 1. Istorija5
  • 2. Tarptautinės bendruomenės idėja6
  • 3. Humanitarinė intervencija7
  • 4.Talibanas ir tarptautinė bendruomenė9
  • Išvados11
  • Literatūros sąrašas12

Reziumė

Autorius
ingute
Tipas
Referatas
Dalykas
Politologija
Kaina
€2.41
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lap 26, 2013
Publikuotas
2013 m.
Apimtis
12 psl.

Susiję darbai

Migracijos iššūkiai XXI amžiaus Europoje

Politologija Kursinis darbas 2016 m. salvete
TEMOS AKTUALUMAS. Nuo seniausių laikų žmonės keitė savo nuolatinę gyvenamąją vietą dėl įvairių priežasčių: pakitęs klimatas, karai, asmeniniai santykiai, ekonomika. Toks asmenų judėjimas...