Administracinės nuobaudos ir jų rūšys

15 psl. / 3612 žod.

Ištrauka

Žmonijos visuomenė yra sudėtinga ir kartu vieningų santykių junginys. Todėl visuomenės funkcionavimo ir raidos būtina sąlyga yra šių santykių tvarkymas ir reguliavimas. Visuomenės gyvenimas dažniausiai yra reguliuojamas tam tikrų taisyklių ir socialinių normų.
Jau labai seniai žinoma, kad teisingumas yra valstybės pagrindas, o teisė – viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Tad teisė yra iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių tuos visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką, sistemą. Šių taisyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Viena iš teisės šakų – administracinė teisė. Tai visuma normų, reguliuojančių visuomeninės santykius, valstybės vykdomojoje ir tvarkomojoje veikloje. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas įvardija, kad administracinės teisės pagrindinis uždavinys yra saugoti Lietuvos Respublikos visuomeninę santvarką, nuosavybę, socialines ekonomines, politines ir asmenines piliečių teises ir laisves, taip pat įmonių ir organizacijų bei teisėtus interesus, nustatytą valdymo tvarką, valstybinę ir viešąją tvarką ir t.t.
Šio darbo tikslas yra atskleisti administracinės teisės pažeidimus, išvardinti jos nuobaudų rūšis, apibūdinti jas, aprašyti jų skyrimą ir vykdymą.
Darbas parašytas remiantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksu, taip pat kitais šaltiniais, susijusiais su administracine teise.


Turinys

 • ĮVADAS………………………………………………………………………………………3
 • 1. ADMINISTRACINĖS NUOBAUDOS IR PAGRINDINIAI BRUOŽAI………………4
 • 2. ADMINISTRACINIŲ NUOBAUDŲ RŪŠYS………………………………………… …5
 • 3. ADMINISTRACINIŲ NUOBAUDŲ RŪŠIŲ APIBŪDINIMAS, SKYRIMAS IR
 • VYKDYMAS…………………………………………………………………………7
 • 3.1. Įspėjimas……………………………………………………………………………….….7
 • 3.2. Bauda………………………………………………………………………………… …8
 • 3.3. Daikto konfiskavimas9
 • 3.4. Suteiktos asmeniui specialiosios teisės atėmimas10
 • 3.5. Administracinis areštas12
 • 3.6. Nušalinimas nuo darbo (pareigų)13
 • IŠVADOS15
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS16

Reziumė

Autorius
skyluk
Tipas
Referatas
Dalykas
Teisė
Kaina
€2.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 16, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
15 psl.

Susiję darbai

Įrodinėjimo pareiga baudžiamajame procese

Teisė Referatas zuzenka
Įrodymai – tai faktai , kuriais remiantis teisės normų nustatyta tvarka gali būti konstatuojama, kad yra aplinkybių, pagrindžiančių teisinius bei kitokius faktus, svarbius...

Nutarimų skiriant administracines nuobaudas, vykdymo ypatumai

Teisė Diplominis darbas 2013 m. brigita99
Pradedant nagrinėti administracinės teisės sąvoką, pirmiausia reikia pažymėti, jog nėra suformuluoto visuotinai priimtino (universalaus administracinės teisės apibrėžimo, kuris vienareikšmiškai dominuotų administracinės teisės teorijoje,...

Nutarimų skiriant administracines nuobaudas vykdymo ypatumai

Teisė Diplominis darbas 2013 m. brigita99
Pradedant nagrinėti administracinės teisės sąvoką, pirmiausia reikia pažymėti, jog nėra suformuluoto visuotinai priimtino (universalaus administracinės teisės apibrėžimo, kuris vienareikšmiškai dominuotų administracinės teisės teorijoje,...