Komandinis ir grupinis darbas organizacijoje

18 psl. / 4329 žod.

Ištrauka

Aktualumas. Šiuolaikiniame versle daugelis įmonių vis dažniau susiduria su ekstremaliomis situacijomis, sudėtingomis problemomis, kurioms suvaldyti ar išspręsti tradicinės organizacinės struktūros ir senos hierarchijos nepakanka.
Organizacijuose stiprėja tendencija svarbiai veiklai skirti ne pavienius asmenis, o jų grupes, komandas. Į pagalbą organizacijų vadovai dažniausiai pasitelkia komandas – darnias, bendro tikslo siekiančias darbuotojų grupes, kurios veikdamos kryptingai ir nuosekliai pasiekia laukiamų rezultatų.
Komandinis ir grupinis darbas nėra priimamas palankiai, nes didžioji dalis žmonių dar yra linkę netoleruoti kitų nuomonės, kritikuoti kitus ir priešintis pokyčiams. Tačiau pamažu komandinis darbas tampa vis populiaresnis.
Darbo grupėse organizavimas akcentuoja bendrus siekius ir tikslus, kuris siejasi laiko ir erdvės atžvilgiu. Toks grupinis darbas leidžia pasiekti tai, kas daro žmonių grupę kai kuo daugiau negu paprastu indvidu sambūriu.
Organizacijuose atlikti tyrimai parodė, jog žmonės, kurie dirba invidualiai ar su dviem kolegomis, nejaučia tokio pasitenkinimo ir džiaugsmo dirbant, kaip didesnių grupių nariai. Socialinio poreikio būti grupės nariu tenkinimas yra vienas iš pasitenkinimą darbu didinančių veiksnių, kurie ir skatina bei lemia darbo efektyvumą.
Darbas grupėse yra labai perspektyvus ir atnešantis daug naudos, tačiau suburti tobulai veikiančią komandą sudėtingas, išmanymo ir žinių reikalaujantis darbas. Tikrai nepakanka vien suburti į grupę geriausius įmonės specialistus, tikintis, kad jie išspręs iškilusią problemą. Kartais geras specialistas gali visiškai nepritapti prie komandos. Todėl reikia labai gerai viską apgalvoti prieš norint suburti efektingai veikenčia komanda.
Visus atsakymus į rūpimus klausimus, kurie yra susija su komandos kūrimu ir sėkimingu jos egzistavimu galima rasti šiame darbe, kuriame analizuojama bei aprašoma ši populiarėjanti darbo atlikimo rūšis.
Tikslas. Atskeisti ir išanalizuoti grupinį ir komandinį darbą organizacijuose.
Uždaviniai:
1. Apibrėžti komandos sąvoką;
2. Atskleisti komandos formavimo ypatumus;
3. Charakterizuoti formalias, neformalias bei ypatingąsias komandas;
4. Išskirti pagrindinius komandų ir grupių požymius ir skirtumus;
5. Apibendrinti, padaryti išvadas ir teigti siūlimus.


Turinys

 • ĮVADAS4
 • 1. KOMANDINIO IR GRUPINIO DARBO SAMPRATA5
 • 2. KOMANDOS FORMAVIMAS6
 • 3. KOMANDŲ TIPAI8
 • 3.1. Formalios komandos8
 • 3.2. Neformalios (savivaldos) komandos9
 • 3.3 Ypatingosios komandos10
 • 4. GRUPIŲ FORMAVIMO RENGINIAI11
 • 5. KOMANDŲ IR GRUPIŲ POŽYMIAI BEI SKIRTUMAI12
 • 6. KOMANDINIO DARBO EFEKTYVUMAS ORGANIZACIJOJE15
 • IŠVADOS18
 • LITERATŪRA IR KITI ŠALTINIAI19

Reziumė

Autorius
honey
Tipas
Referatas
Dalykas
Vadyba
Kaina
€2.93
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 18, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
18 psl.

Susiję darbai

Darbo organizacijos tyrimas

Vadyba Kursinis darbas 2011 m. ausruks
Įmonės veikla yra tikslo nustatymo ir dinamiškas jo siekimo procesas, todėl vertinant jos veiklą labai svarbu suvokti darbo organizavimą. Nuo darbo organizavimo priklauso...

Darbas komandose

Vadyba Referatas 2008 m. ev_elin_a
Referatas iš Organizacinio darbo pagrindu dalyko, rašytas grupėje. Nepamenu kokį pažymį gavau, bet tikrai virš 7.

Komandinis darbas verslo organizacijose

Vadyba Rašinys 2018 m. liustra
Mokslinis esė. Darbas, įvertintas 9 balais Akademinio raštingumo dėstytojo. Nėra kažkas labai wow dėl savo nedidelės apimties (7 lapai), bet rašant didesnį darbą...