Mandala

12 psl. / 2151 žod.

Ištrauka

Mandala - sanskrito kalbos žodis, reiškiantis apskritimą, visų formų vienovę. Natūraliai siejamas su Rytų kultūra, mandalos simbolis yra išplitęs visame pasaulyje, apsireikšdamas liaudies mene, šventųjų statinių architektūroje, bet taip pat jis gyvai pasirodo gamtos meteorologinėse ir biologinėse formose1.
Labiausiai mandalos modelis susijęs su įvairių kultūrų religinėmis tradicijomis. Plačiausiai naudojama induistinėje ir budistinėje tantroje. Joje simboliškai atsispindi visos visatos arba atskirų jos dalių pilnatvė. Netgi kai mandalos forma yra trikampis, kvadratas, ar penkiakampis, tai yra centruota kompozicija, priklausomai nuo tradicijos vadinama mandala arba jantra2.
Budizmo tradicijoje mandala - tai simbolis, naudojamas meditacijos metu, jos pagalba vienuoliai turi paeliui “atgaivinti” savyje viską, kas pavaizduota, kol galiausiai pasiekia aukščiausią meditavimo laipsnį - susiliedami su tantrine dievybe.Praktikuojantis tantrą kiekvienoje mandaloje atpažįsta grafinį, labai tikslų tantrinės dievybės pavidalą. Medituojant, mandalos įsivaizduojamos trimatėje erdvėje, o tam palengvinti ir naudojamos realios iš spalvoto smėlio, gėlių, maltų ryžių ar brangakmenių sukurtos „išklotinės“. Mandala gali būti nupiešta, supilta iš spalvoto smėlio arba trimatė3.


Turinys

  • Mandala 3psl.
  • Iš kur kilo mandala? 4psl.
  • Pagrindimniai mandalos konstrukcijos bruožai……… … ….5psl.
  • Mandalos kūrimas………………………………… … …… 7psl.
  • Mandalu gydimo galia 9psl.
  • Kaip piešti mandalą? 10psl.

Reziumė

Autorius
simsim
Tipas
Referatas
Dalykas
Religija
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 19, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
12 psl.

Susiję darbai