Paskolos sutartys

18 psl. / 4746 žod.

Ištrauka

Kasdieniniame mūsų gyvenime įprastas dalykas sudaryti įvairias sutartis. Sutarčių reikšmė yra labai svarbus tiek pavieniams asmenims, tiek visai visuomenei ir valstybei. Tai labiausiai paplitusi sandorių rūšis. Visuomenės nariui sutartis, tai viena iš jo egzistavimo visuomenėje ir saviraiškos joje priemonių. Pirmiausiai sutartis yra teisinė civilinės apyvartos išraiška ir forma. Be jos negalima įsivaizduoti rinkos egzistavimo galimybių, nes nebūtų įmanomi prekių ir paslaugų mainai tarp valstybių, fizinių ir juridinių asmenų.
Paskolos sutarties tema yra ypač aktuali Lietuvoje. Kasmet žmonės pasiima paskolas iš bankų ar privačių skolintojų naujam būstui, automobiliui įsigyti, studijoms apmokėti ir t.t. Nors Lietuvos banko duomenimis Lietuvos bankai 2011 m. pirmą ketvirtį toliau mažino bendrą paskolų portfelį - paskolų buvo vis dar grąžinama daugiau nei išduodama naujų. Tačiau mažėjimas buvo lėtesnis nei pernai. Per ketvirtį paskolų portfelis sumažėjo 600 mln. Lt, arba 1,1%, iki 57,7 mlrd. Lt. Pernai atitinkamu metu portfelis lengvėjo 1,5 mlrd. Lt (2,2%). Lietuvos banko užsakymu atliktos apklausos duomenimis, paskolas būstui įsigyti yra paėmę 11,3 % namų ūkių. 2010 m. vidutinis paskolos laikotarpis buvo 23 m., vidutinė paskolos suma – maždaug 154 tūkst. Lt. Dauguma skolinosi eurais. (šaltinis: http://vz.lt/straipsnis/2011/04/28/Banku_paskolu_portfelis_sumazejo_600_mln__Lt; http://www.paskolu-brokeriai.lt/naujiena.php?id=1167230530)
Prieš kelerius metus, norint įsigyti prekę išsimokėtinai, reikėjo pateikti daugybę dokumentų, o dabar užtenka atsinešti asmens dokumentą. Klientui - tai didelis palengvinimas. Tačiau vis daugiau žmonių neapskaičiuoja savo galimybių pasiskolintus pinigus grąžinti, prisipirkę daiktų išsimokėtinai, susiduria su finansinėmis problemomis.
Darbo tikslas - aptarti sutartis apskritai, išanalizuoti paskolos sutartis, jų rūšis bei formas.
Uždaviniai:
1. Apžvelgti sutarties sampratą bendrai.
2. Išsiaiškinti kas yra paskolos sutartis.
3. Išanalizuoti paskolos sutarties rūšis.
4. Apžvelgti paskolos sutarties formas.


Turinys

  • ĮVADAS
  • 1. SUTARTIES SAMPRATA
  • 2. PASKOLOS SUTARTIS
  • 3. PASKOLOS SUTARTIES RŪŠYS
  • 4. PASKOLOS SUTARTIES FORMA
  • IŠVADOS
  • LITERATŪRA
  • PRIEDAS

Reziumė

Autorius
vernita
Tipas
Referatas
Dalykas
Teisė
Kaina
€2.93
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Geg 5, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
18 psl.

Susiję darbai

Kai kurie darbo sutarties nutraukimo pagrindai

Teisė Referatas jenna
Darbo sutartis - vienas svarbiausių individualios darbo teisės institutų, reguliuojantis privatinius santykius tarp darbuotojo ir darbdavio. Darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas,...

Darbo sutartis

Teisė Prezentacija 2023 m. eimabutkus123@gmail.com
Prezentacija apie darbo sutartis , jų rūšis , taisyklės bei sąlygos. Bylų , susijusių su darbo sutartimi, nagrinėjimas.