Asmens civilinės atsakomybės draudimo UAB “Ergo Lietuva” ir UAB “PZU Lietuva” lyginamoji analizė

15 psl. / 3800 žod.

Ištrauka

Draudimo ištakos siekia žilą senovę. Nuo pačių seniausių laikų žmonės norėjo padidinti savo saugumą, apsaugoti save, aplinką bei turtą. Biblijoje randama pasakojimų apie tai, kaip buvo kaupiamos atsargos nederliaus ar karo metui. Senovės miestų gyventojai laikė tikslinga mokėti tam tikrą mokestį, kad derlingais metais būtų sukauptos atsargos bado ar miesto apsupties laikotarpiui. Bendro rezervo ar fondo samprata formavosi žmonių sąmonėje nuo pačių seniausių laikų.
Šiais laikais draudimo rinka yra ypač išsiplėtusi, siūlomos pačios įvairiausios paslaugos bei skirtingos draudimo rūšys. Žmonės noriai draudžia savo ir artimųjų gyvybes bei turtą. Šis verslas populiarus ir pelningas.
Pirmiausia, draudimas tai - ekonominių, finansinių ir socialinių santykių visuma, kurią tvarko šalies teisinė bazė, ji formuoja tikslingą fondą, kurį vėliau paskirto to fondo dalyvių patirtų nuostolių dėl nepalankių, bet aptartų sąlygų atlyginimui. Draudimas - rizikos valdymo priemonė, naudojama apsisaugoti nuo galimų finansinių nuostolių rizikos. Jo pagalba siekiama iš anksto apsisaugoti nuo galimų neigiamų padarinių, kurie atsiranda dėl draudiminio įvykio.
Geriausiai draudimo rinkos sąvoka apibūdinama, jog tai finansų rinkoje veikiantis mainų mechanizmas, suvedantis draudimo paslaugų pardavėjus ir pirkėjus, formuojant draudimo paslaugų pasiūlą ir paklausą, kurią reguliuoja ypatinga piniginių santykių forma "draudimo įmoka - draudimo išmoka" ir leidžia garantuoti šalies ekonominės, socialinės raidos tikslingumą bei efektyvumą.
Pagal LR draudimo įstatymą draudimas skirstomas į šakas bei grupes. Draudimo šakos yra gyvybės ir ne gyvybės draudimas. Ne gyvybės draudimo sutartys apima turto draudimo, civilinės atsakomybės bei sveikatos sutartis. Gyvybės draudimas draudžia su asmeniu susijusias rizikas.
Darbo tikslas – išanalizuoti ir palyginti UAB „Ergo Lietuva“ ir UAB „PZU Lietuva“ asmens civilinės atsakomybės draudimo paslaugos ypatumus.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti asmens civilinės atsakomybės draudimo sampratą teoriniu aspektu.
2. Išnagrinėti UAB „Ergo Lietuva“ ir UAB „PZU Lietuva“ asmens civilinės atsakomybės draudimo taisykles.
3. Palyginti UAB „Ergo Lietuva“ ir UAB „PZU Lietuva“ asmens civilinės atsakomybės draudimo sąlygas.
Darbo metodai:
1. UAB „Ergo Lietuva“ ir UAB „PZU Lietuva“ asmens civilinės atsakomybės draudimo taisyklių analizė.
2. Lyginamoji analizė.


Turinys

 • Įvadas3
 • 1. DRAUDIMO BENDROVIŲ ISTORIJA IR VYKDOMA VEIKLA4
 • 2. ASMENS CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS DRAUDIMAS6
 • 3. DRAUDIMO RŪŠIŲ TAISYKLIŲ PAGRINDINIAI PARAGRAFAI7
 • 4. DRAUDIMO OBJEKTAI8
 • 5. DRAUDŽIAMIEJI IR NEDRAUDŽIAMIEJI ĮVYKIAI9
 • 6. DRAUDIMO ĮMOKOS10
 • 7. DRAUDIMO IŠMOKOS11
 • 8. DRAUDIMO BENDROVIŲ PALYGINIMAS12
 • Pagrindinių terminų žodynas13
 • Išvados ir rekomendacijos dėl draudimo bendrovės pasirinkimo.14
 • Literatūros šaltiniai15

Reziumė

Autorius
kristinukas89
Tipas
Referatas
Dalykas
Draudimas
Kaina
€2.80
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Geg 18, 2014
Publikuotas
2013 m.
Apimtis
15 psl.

Susiję darbai

“ERGO” grupės konkurencingumo tyrimas

Draudimas Kursinis darbas 2011 m. iewcia
Šiuo metu Lietuvoje yra labai daug draudimo įmonių, teikiančių tokias pačias bei skirtingas paslaugas klientams. Kadangi tokių įmonių yra pakankamai daug, todėl konkurencija...