Užgavėnių kaukės ir jų prasmė

5 psl. / 1080 žod.

Ištrauka

Aš rengiau referatą kurio tema Užgavėnių kaukės ir jų prasmė. Šią temą pasirinkau todėl, kad šiais laikas nedaugelis švenčia Užgavėnes ir žino šios šventės kaukių prasmę.
Paskutinė diena prieš gavėnios pradžią yra vadinama Užgavėnėmis.
Užgavėnės — žiemos šventė, kurios paskirtis — išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Ši šventė nuo senų laikų žinoma visoje Europoje. Užgavėnės švenčiamos likus septynioms savaitėms iki Velykų - nuo vasario 5 iki kovo 6 dienos.
Švenčiant Užgavėnes nei viename krašte neapsieinama be pagrindinių atributų - blynų, Morės (Magdės, Katrės) bei persirengėlių ir kaukių.
Dabar Užgavėnės – tik linksma žiemos išvarymo šventė, užpildyta pramogomis ir atrakcijomis. Bet tai, kas mums atrodo smagia pramoga, seniau yra buvę rimta religine apeiga. Šio referato tikslas yra supažindinti visus su svarbiausia šios šventės dalimi — kaukėmis ir sužinoti jų prasmę.
Informacijos šia tema ieškojau internete. Pastebėjau, kad internete rasti įdomios informacijos yra sudėtinga, skirtinguose puslapiuose pateikiama informacija yra labai panaši.


Turinys

  • Įžanga
  • Užgavėnių kaukių ypatumai
  • Kaukių rūšys
  • Užgavėnių karnavalas
  • Išvados
  • Literatūra

Reziumė

Autorius
intare
Tipas
Referatas
Dalykas
Lietuvių kalba
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Geg 7, 2012
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
5 psl.

Susiję darbai

Johanas Volfgangas Gėtė „Faustas“

Lietuvių kalba Konspektas vilytt
Išsamus konspektas apie kūrinį "Faustas". Daug naudingos informacijos. Legendomis apie mokslininką alchemiką, gyvos Germanų kultūroje nuo viduramžių. Fausto siužetas Vokietijoje plinta ir per...

Užgavėnių valgiai ir jų prasmė

Lietuvių kalba Referatas rutastos
Užgavėnės – kilnojama liaudies šventė, slenkstis tarp išeinančios žiemos ir ateinančio pavasario. Tai išskirtinė metų diena, kuomet ypatingas demesys skiriamas sočiam valgymui. Apie...

Jaunimo džiaugsmai ir rūpesčiai

Lietuvių kalba Rašinys 2017 m. gabrielita
Šiame samprotaujamojo pobūdžio rašinyje kalbama apie jaunimo džiaugsmus ir rūpesčius. Prie džiaugsmų priskiriama : gamta, mėgstami užsiėmimai ir šeima. Prie rūpesčių : mokslas,...