Erkinis encefalitas

11 psl. / 1733 žod.

Ištrauka

Kasdien vis labiau jaučiame artėjant pavasarį: ilgėja dienos, daugėja saulėtų dienų, kitaip čiulba paukščiai. Nors gamtoje jaučiamės pakankamai saugiai, deja, yra padarėlių, kurių reikia saugotis ir Lietuvos miškuose. Ypač reikėtų saugotis erkių, kurios sukelia sunkią liga – erkinį encefalitą. Erkinis encefalitas (EE) (encephalitis acarina) – tai virusinė liga, pasireiškianti meningoecefalito ir encefalomielito reiškiniais.Tai labai sunki liga, pažeidžianti smegenų dangalus, galvos ir nugaros smegenis. Šios ligos šaltinis yra laukiniai gyvūnai (pelės, lapės, vilkai, stirnos), o pernešėjas – erkės. Šie iš pažiūros nekalti vabalėliai aktyvūs šiltuoju metų sezonu, kai temperatūra yra nuo +5 iki +7. Taigi, encefalitą jos platina daugiausia nuo ankstyvo kovo mėn, kai tik atšyla ir jos išalkusios puola žmones, iki tol, kol pašąla. Didžiausias erkių aktyvumas gegužę-birželį, antras aktyvumo pakilimas – rugpjūčio, rugsėjo mėn. Taip pat erkiniu encefalitu galima užsikrėsti vartojant nevirintą karvių arba ožkų pieną, tačiau taip atsitinka labai retai.. Erkinis encefalitas mūsų gamtinėje zonoje labai paplitusi liga, o Lietuva yra erkinio encefalito endeminis regionas, nors užsikrėsti galima visoje Lietuvos teritorijoje, tačiau didesnis pavojus yra Šiaurinėje Lietuvos dalyje, todėl labai svarbu ne tik žinios apie ją, bet ir efektyvi profilaktika. Tikslas:1. Išsiaiškinti, kokią žalą žmogaus organizmui sukelia erkinis encefalitas. Uždaviniai:1. Išsiaiškinti kas yra erkinis encefalitas.2. Susipažinti su erkinio encefalito sukelėjais.3. Gebėti apsisaugoti nuo erkių ir jų sukeliamos ligos.


Turinys

  • Įvadas
  • 1. Teorinė dalis
  • 1.1. Kas yra erkinis encefalitas ir kas jį sukelia.
  • 1.2. Tyrimai erkiniam encefalitui nustatyti
  • 1.3. Erkinio encefalito poveikis žmogaus organizmui
  • 1.4. Sunkieji liekamieji reiškiniai persirgus erkiniu encefalitu
  • 2. Prevencija
  • Išvados

Reziumė

Autorius
tederym
Tipas
Referatas
Dalykas
Medicina
Kaina
€1.95
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Rgp 30, 2014
Apimtis
11 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai

Erkinis encefalitas

Medicina Referatas 2015 m. aturr.21
Erkinio encefalito kilmė, ligos simptomai, gydymas. Ligos pasekmės ir vakcinacijos galimybės. Skiepijimo chemos metodas.

Erkinis encefalitas

Medicina Prezentacija 2015 m. aturr.21
Erkinis encefalitas yra pati dažniausia ir sunkiausia virusinė nervų sistemos infekcija Lietuvoje, kuria pastarajį dešimtmetį vidutiniškai suserga 400 žmonių

Erkinis encefalitas

Medicina Prezentacija 2014 m. mokslo_naudai
Darbe pateikiami svarbiausi aspektai apie erkinį encefalitą. Pagal šią prezentaciją yra parengtas rašto darbas (referatas).

Erkinis encefalitas Lietuvoje

Medicina Referatas 2014 m. mokslo_naudai
Darbas įvertintas aukščiausiu balu. Kokybiškai atliktas. Pateikta visa reikiama informacija apie erkinį encefalitą.

Erkės ir jų sukeliama Laimo liga

Medicina Prezentacija sheshelia
Erkės priklauso voragyviams ir yra gausiausia jų grupė. •Erkė gali gerti kraują iki 15 dienų; •Daugelis erkių rūšių pavojingos gyvūnams bei žmonėms, nes...