Socialiniai mokslai / Psichologija

Ar lytinis švietimas mokyklose turėtų būti privalomas?

0 atsiliepimų
Autorius:

Šiuo metu žiniasklaidoje dažnai linksniuojamas lytinis švietimas ir su juo susiję opiausi visuomenei klausimai – ar tai privaloma išskirti kaip atskirą discipliną mokykloje, ar reikia vaikus ankstyvame amžiuje supažindinti su tokiu dalyku. Diskutuojama, kad lytinis švietimas gali sukelti ne tik teigiamus, bet ir neigiamas pasekmes vaikų tarpe.

Lytinio švietimo aktualumas nekelia abejonių. Visuomenė yra pasiskirsčiusi į dvi dalis – už šią discipliną mokykloje ir prieš. Argumentuodama už, visuomenė įsitikinusi, kad su vaikais, jaunimu reikia kalbėti svarbiomis temomis, ypač lytiniu švietimu. Nieko nepakeisi – įžengta į XXI a. – informacijos, žinių visuomenės amžių. Nebeįmanoma pabėgti nuo informacijos srauto, žiniasklaidos, interneto brukamos medžiagos, kurioje slypi ir pavojinga vaikų psichikai, neteisingai jų suprasta informacija. Tad lytinis švietimas mokykloje būtų labiau pritaikytas, adaptuotas specialistų pagalba.

Kita pusė uoliai tvirtina, kad lytinis švietimas tik skatina ankstyvą ir neatsakingą lytinį gyvenimą, o specialistai, kalbėdami apie prezervatyvų ir kontracepcijos naudojimą, tik reklamuoja šiuos produktus ne apsaugodami vaikus nuo lytiškai plintančių ligų, nėštumo, bet siekiant padidinti įmonių pelną, kurios ir sukūrė šias priemones. Taip pat po šios disciplinos egzistuotų baimė pradėti lytinį gyvenimą, sumažėtų ir lytinių partnerių, ir lytinių santykių skaičius.

Šio darbo tikslas, lyginant mokslinius straipsnius, išanalizuoti aptariamų tyrimų duomenis, kas buvo gauta, kuo tie duomenys tarpusavyje panašūs ir kuo skiriasi. Taip pat išskirti tyrimų trūkumus ir gautų rezultatų ribotumus, aptarti, kokios teisės normos turėtų būti formuluojamos remiantis tais duomenimis.

Uždaviniai:

 1. Apibrėžti lytinio švietimo ir reprodukcinės sveikatos ideologiją;
 2. Lyginant straipsnius išsiaiškinti, kuris metodas – moralinis/visuminis ar biologinis – dažniau pasitaikantis, labiau tinkantis;
 3. Išsiaiškinti, kurie lytinio švietimo pateikimo ugdytiniams būdai yra efektyvesni;
 4. Nustatyti, koks yra lytinio švietimo poveikis jaunuoliams, koks jų požiūris į šį mokomą dalyką;
 5. Išsiaiškinti, kaip lytinis švietimas reglamentuojamas, dėl kokių priežasčių Lietuvoje lytinio švietimo programa neįgyvendinama visose mokyklose ir kaip tai pakeisti.
Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
3732 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

 • Įvadas
 • Lytinis švietimas Lietuvoje ir pasaulinė reprodukcinė ideologija
 • Metodai, taikomi lytiniame švietime
 • Lytinio švietimo palyginimas mokyklose Anglijoje ir Olandijoje XX a. pab.
 • Visuminio ir biologinio metodų taikymas lytiniame švietime Lietuvoje
 • Lytinių švietimo programų efektyvumas
 • Lytinio švietimo poveikis. Jaunimo požiūris (Lytinis švietimas mokyklose 2009 metais Lietuvoje)
 • Lytinio švietimo privalomumo regimybė ir reglamentavimas (RŠLU programa Lietuvoje)
 • Išvados
 • Literatūros sąrašas

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Lytinio švietimo organizavimo ypatumai mokykloje
Kursinis darbas Lytinio švietimo organizavimo ypatumai mokykloje

Šiuolaikinėje visuomenėje lytinis švietimas tampa vis aktualesne problema, kadangi vis daugiau nepilnamečių susilaukia vaikų, proporcingai [...]

Ar psichikos sutrikimų turintys žmonės turėtų būti laikomi nepakaltinamais?
Referatas Ar psichikos sutrikimų turintys žmonės turėtų būti laikomi nepakaltinamais?

 Psichinė liga – tai asmens daromų veiksmų nesąmoningas nesuvokimas. Dažnai psichinė liga yra pagrindas asmenį [...]

Šiandien kalbama apie jaunystės kultą – visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Ką jūs manote apie diskriminaciją dėl amžiaus ir visuomenę, neigiančią senatvę?
Rašinys Šiandien kalbama apie jaunystės kultą – visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Ką jūs manote apie diskriminaciją dėl amžiaus ir visuomenę, neigiančią senatvę?

Grožis - tai nepastoviausias reiškinys pasaulyje, jis keičiasi, transformuojasi įtakojamas įvairiausių faktorių. Grožis [...]

Šiandien kalbama apie jaunystės kultą - visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Ką jūs manote apie diskriminaciją dėl amžiaus ir visuomenę kultūrinę spaudą?
Rašinys Šiandien kalbama apie jaunystės kultą - visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Ką jūs manote apie diskriminaciją dėl amžiaus ir visuomenę kultūrinę spaudą?

Madinga kalbėti apie visą pasaulį apėmusį jaunystės ir grožio kultą. Patogu jį kaltinti dėl savo [...]

Šiandien kalbama apie jaunystės kultą – visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Ką jūs manote apie diskriminaciją dėl amžiaus ir visuomenę neigiančią senatvę?
Rašinys Šiandien kalbama apie jaunystės kultą – visi privalo būti gražūs, veržlūs, energingi. Ką jūs manote apie diskriminaciją dėl amžiaus ir visuomenę neigiančią senatvę?

Grožis - tai nepastoviausias reiškinys pasaulyje, jis keičiasi, transformuojasi lemiamas įvairiausių faktorių. Šis veiksnys [...]

2017 m 10 kl PUPP Kultūros 1 potemė Planuojama sukurti dešimt valstybės šimtmečiui skirtų dokumentinių filmų. Pasvarstykite, apie ką ir kodėl turėtų būti šie filmai.
Rašinys 2017 m 10 kl PUPP Kultūros 1 potemė Planuojama sukurti dešimt valstybės šimtmečiui skirtų dokumentinių filmų. Pasvarstykite, apie ką ir kodėl turėtų būti šie filmai.

2017 m 10 kl PUPP Kultūros 1 potemė Planuojama sukurti dešimt valstybės šimtmečiui skirtų dokumentinių [...]

Žodžio laisvė: kodėl ši teisė yra svarbi šiuolaikinei visuomenei? Ar ji tūrėtų būti ribojama (kokiais atvejais) ?
Rašinys Žodžio laisvė: kodėl ši teisė yra svarbi šiuolaikinei visuomenei? Ar ji tūrėtų būti ribojama (kokiais atvejais) ?

Šiandieninis žmogus tūrėtų džiaugtis jam sukurtų teisių ir laisvių gausa. Po tiek daug amžių, kovojant [...]

Vertybės perduodamos ne tik šeimoje ir mokykloje, mokytis būti atkakliam ir garbingam galima ir iš knygų“, – teigia žurnalistė Eglė Devižytė
Rašinys Vertybės perduodamos ne tik šeimoje ir mokykloje, mokytis būti atkakliam ir garbingam galima ir iš knygų“, – teigia žurnalistė Eglė Devižytė

Vertybės - labai svarbus dalykas kiekvieno jauno žmogaus augimui. Remiantis Liudvigu Van Bethovenu, didžiausias žmogaus [...]