Socialiniai mokslai / Teisė

Bylos dėl civilinės būklės aktų registravimo, įrašų atkūrimo, pakeitimo, papildymo, ištaisymo ar anuliavimo

1 atsiliepimas
Autorius:


Ginčai, kylantys iš civilinių, šeimos, darbo, intelektinės nuosavybės, konkurencijos, bankroto, restruktūrizavimo, viešųjų pirkimų ir kitų privatinių teisinių santykių, yra nagrinėjami teismuose. Be jau minėtų teisinių santykių teismai nagrinėja bylas ypatingosios teisenos tvarka. LR CPK 442 str. nurodo bylų rūšis, kurios priskiriamos nagrinėti būtent šia tvarka.
Viena iš ypatingosios teisenos tvarka nagrinėjamų bylų rūšių – bylos dėl civilinės būklės aktų registravimo, įrašų atkūrimo, pakeitimo, papildymo, ištaisymo ar anuliavimo. Ypatingosios teisenos bylas teismas nagrinėja pagal LR CPK taisykles, su išimtimis ir papildymais, kuriuos nustato LR CPK V dalis ir kiti įstatymai.
Šiai kategorijai priskiriamos bylos pakankamai dažnai yra sprendžiamos teismuose. Lietuvos teismai 2003 m. išnagrinėjo 498 šios kategorijos bylas. Tad civilinių būklės aktų institutas yra tikrai aktualus.
Darbo tema – bylos dėl civilinės būklės aktų registravimo, įrašų atkūrimo, pakeitimo, papildymo, ištaisymo ar anuliavimo – bus analizuojama būtent LR CPK 514 – 516 straipsnių aspektu. Apžvelgsime šio pareiškimo padavimą, turinį, civilinės būklės aktus konkrečiai, jų ypatybes. Taip pat aptarsime teismų praktiką.
Šio darbo tikslas – ne tik aptarti bylų dėl civilinės būklės aktų registravimo, įrašų atkūrimo, pakeitimo, papildymo, ištaisymo ar anuliavimo ypatybes, bet ir išanalizuoti minėtus institutus praktiniu aspektu, remiantis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo bei žemesnių instancijų teismų praktika.

Darbo tipas:
Dalykas:
Apimtis:
3580 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

  • Įvadas3
  • Civilinės būklės aktų ypatybės4
  • Civilinės būklės aktai6
  • Civilinės būklės aktų ypatumai teismų praktikoje11
  • Išvados14
  • Literatūros sąrašas15

Skaitytojų atsiliepimai

tik darbą įsigijusių klientų įvertinimai
labai geras.
, 2015-10-15