Kaklo skausmai ir dažniausios jų priežastys

10 psl. / 1621 žod.

Ištrauka

Viršutinė nugaros dalis yra sudėtingos sandaros, ir problemos, atsiradusios vienoje dalyje, sukelia negalavimus kitoje. Kaklo slanksteliai yra jautriausias viso stuburo segmentas. Jo raumenys ir raiščiai silpnesni nei kitų stuburo segmentų, nes kaklas dar papildomai turi išlaikyti galvos svorį. Todėl reliatyviai per anksti susidėvi viduriniai ir apatiniai kaklo judėjimo segmentai.

Daugelis žmonių bent retkarčiais patiria kaklo skausmus ar sustingimus. Daugeliu atvejų taip yra dėl netaisyklingos laikysenos, blogos miegojimo pozos, savaiminio slankstelių dėvėjimosi. Kartais kaklo skausmą gali sukelti traumos nuo kritimų, kontaktinis sportas, uždegimai.

Dažniausiai kaklos skausmas nėra ilgalaikis ar sunkios būklės, todėl praeina per kelias dienas. Kai kuriais atvejais kaklo skausmas gali reikšti rimtą žalą ar ligą ir reikalauja gydytojo pagalbos. Jei kaklo skausmas tęsiasi ilgiau nei savaitę, skausmas aštrus, ar lydi dar ir kiti simptomai, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.


Reziumė

Autorius
utopia
Tipas
Referatas
Dalykas
Sportas
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 21, 2015
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
10 psl.

Susiję darbai

Baidarininkų irklavimas

Sportas Referatas 2015 m. saulutexxx
Baidarių irklavimas - olimpinė sporto šaka, kuri kaip oficiali olimpinė rungtis olimpiadų programoje yra nuo 1936 metų, kai Berlyno olimpinėse žaidynėse baidarininkai išsidalino...

Jėgos, veikiančios kūną vandenyje

Sportas Referatas raminta15
Jums tikrai teko maudytis jūroje, ežere arba upėje. Ar bandėte vandenyje pakelti draugą, akmenį? Matyt, pastebėjote, kad kelti ką nors vandenyje daug lengviau...