Energetiniai gėrimai

14 psl. / 2868 žod.

Ištrauka

Energetiniai gėrimai pradėti gaminti palyginti ne taip seniai, tačiau juos spėjo pamėgti nemaža dalis vartotojų. Ypač šiuos gėrimus mėgsta studentai – jie tvirtina, kad tai nepakeičiamas dalykas sesijos metu ar ruošiantis koliokviumui. Ne mažiau už studentus energetinius gėrimus vartoja lankantieji kūno rengybą (fitness), tolimųjų reisų vairuotojai, naktinių klubų lankytojai ir nemažai žmonių, kuriems ilgą laiką reikia išlikti žvaliems ir aktyviems.

Atrodo, kaip paprasta: nusipirkai skardinę energetinio gėrimo, išgėrei – ir vėl žvalus, kupinas energijos, linksmas, užuot knapsėtum galva ir žiovautum. Tuo labiau kad tokių gėrimų gamintojai tvirtina, jog energetiniai gėrimai labai geri ir vertingi.

O kaip yra iš tikrųjų?

Energetiniai gėrimai turi medžiagų, kurios padeda suaktyvinti smegenų veiklą ir padidinti budrumą.

Energetinį gėrimą galima pasirinkti diferencijuotai, pagal veikimo pobūdį: energetiniai gėrimai su kofeinu skirti žmonėms, kuriems reikia dirbti ar mokytis naktį, gėrimai su vitaminais ir angliavandeniais skirti aktyviems, sportuojantiems žmonėms.

Energetiniuose gėrimuose, be aktyvumą skatinančių medžiagų, yra organizmui reikalingų vitaminų kompleksai bei gliukozė.

Išgėrus kavos, jos poveikis išlieka 1–2 valandas, pavartojus energetinių gėrimų, poveikis išlieka 3–4 valandas. Be to, beveik visi jie yra gazuoti, dėl to organizmas juos pasisavina greičiau nei kavą.

Energetikai supakuoti į skardines, kurios yra tinkamos transportuoti, iš jų patogu gerti visur ir visada.

Prieš

Daugelis energetinių gėrimų vartotojų nežino, kad jų mėgstamo gėrimo per dieną galima išgerti tik 1–2 skardines, nes jį galima...perdozuoti. Išgėrus didesnį nei rekomenduojama kiekį, gali pakilti arterinis kraujospūdis, pasireikšti tachikardija, psichomotorinių sutrikimų ar padidėti cukraus kiekis kraujyje.

Prancūzijoje, Danijoje ir Norvegijoje energetinių gėrimų prekybos centruose neparduodama!!! Šie gėrimai minėtose šalyse priskiriami vaistinėms medžiagomis, ir jų galima įsigyti tik vaistinėse.

Vitaminai, kurie yra energetiniame gėrime, nėra lygiaverčiai multivitaminų kompleksams.

Žmonės, segantys širdies ligomis ar kurių padidėjęs kraujospūdis, energetinių gėrimų vartoti negali.

Teiginys, kad „tonikas suteikia energijos“ – nėra patvirtintas. Kai kurie šaltiniai aiškina, kad energetiniame gėrime esančios medžiagos veikia vampyro principu. Jos energiją ima iš mūsų pačių organizme esančių energijos atsargų. Tai nėra gerai. Nes energijos atsargų nėra daug ir, kurį laiką pavartojus energetinių gėrimų, jos visiškai išsenka. Tada žmogus jaučia nuovargį, susierzinimą, jį kankina nemiga, o vėliau gali išsivystyti ir depresija.

Energetiniuose gėrimuose yra cukraus ir kofeino, kurių nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams.

Poveikis žmogaus organizmui

Amerikoje atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, dažnai vartojantys šiuos gėrimus, yra labiau linkę smurtauti, elgtis agresyviau.

Specialistai perspėja, kad energetiniuose gėrimuose esančios medžiagos organizmui gali sukelti šoką. Energetinių gėrimų sudėtis nėra griežtai standartizuota ir alergiškiems žmonėms gali būti pavojinga.

Gazuoti gėrimai skatina patogeninių bakterijų augimą. ( Ištirpęs vandenyje anglies dioksidas suformuoja rūgštį. Šis procesas skatina anaerobinių (bedeguonėje aplinkoje gyvenančių ) bakterijų dauginimasi, kurios dažniausiai skatina karieso atsiradimą.) Teigiama, kad cukrus, esantis gėrime, nekenkia dantims, kadangi burnoje būna labai trumpą laiką. Tačiau Energetiniuose gėrimuose, ir ne tik, esantis cukrus labai greitai patenka į bendrąją kraujotaką ir didina insulino kiekį kraujuje, didėja rizika antro tipo diabetui atsirasti. Taip pat gali atsirasti tokie sutikimai kaip osteoporozė, padidėjęs kraujospūdis ir cholesterolio kiekis kraujuje.

p. s. Gėrimuose esantis cukrus - kokybiškai nereikšmingos organizmui kalorijos.

Rūgštis, ėsdina emalį ir taip silpnina dantį, o juk emalis - audinys, kuris neatsinaujina. Nors, kita vertus, tyrimai rodo, kad Coloje esanti rūgštis daug mažiau žaloja dantis, nei rūgštys, esančios energetiniuose gėrimuose.

Dažai. Daugybė gėrimuose ir maisto produktuose esančių pigmentinių medžiagų gali lemti dantų spalvos pokyčius (geltonėjimą ar rusvėjimą) . Dantys ypač jautrūs pigmentinių medžiagų poveikiui, kai gėrimas yra šaltas.

Reziumė

Autorius
giedraaa3
Tipas
Referatas
Dalykas
Kulinarija
Kaina
€2.34
Lygis
Universitetas
Publikuotas
Sau 28, 2015
Apimtis
14 psl.
Įvertinimas

Susiję darbai