Socialiniai mokslai / Viešasis administravimas

Globalizacija ir nacionalinė valstybės. Žiniasklaidos įtaka visuomenės nuomonės formavimo procesuose

0 atsiliepimų
Autorius:

Šių dienų visuomenėje žiniasklaida, jau senai nėra tik informacijos visuomenei teikimo kanalas, šiandien ji yra kur kas daugiau – ne tik viena galingiausių figūrų valstybės vidaus sistemoje, bet ir svarbus veikėjas tarptautinėje arenoje. Ilgainiui susiformavo tokia žiniasklaidos sistema, kuri geba ne tik sutelkti visuomenę, skleisti informaciją, skatinti dialogą ir socializaciją, bet svarbiausia – formuoti ir daryti įtaką visuomenės nuomonei. Kodėl taip yra – priežasčių daugybė, tačiau viena svarbiausių yra demokratijos principų ir žmogaus teisių plitimas, jų branda bei tobulėjimas.

Šio darbo tikslas yra aptarti ir plačiąja prasme pabandyti pateikti analizę bei individualią interpretaciją, apie tam tikrus žiniasklaidos veiklos fenomenus, jos įtaką visuomenėje, priemones kuriomis ji geba paveikti ir įtakoti žmonių bendruomenes. Norint pagrįsti ir iliustruoti pateikiamus teiginius ir argumentus bei aiškiau suvokti teorinę analizės objekto pusę, buvo atliekamas nedidelės apimties internetinės žiniasklaidos portalo stebėjimo tyrimas.

Darbo tipas:
Apimtis:
3127 žodžiai (-ų)
Lygis:
Universitetas
Atsisiųsti

Turinys

  • Įvadas3
  • 1. Žiniasklaidos samprata šiandien4
  • 2. Žiniasklaida politiniame procese5
  • 2.1 Žiniasklaida ir rinkimai6
  • 2.2 Stebėjimo tyrimas8
  • Išvados12
  • Literatūros ir šaltinių sąrašas13

Jums gali būti aktualu

Vartotojai, įsigyję šį darbą, taip pat peržiūrėjo
Globalizacija ir nacionalinė valstybė
Rašinys Globalizacija ir nacionalinė valstybė

Esė, kurioje nagrinėjama globalizacijos proceso ir nacionalinės valstybės sankirtos klausimai: globalizacijos įtaka suverenitetui ir kultūrai.

Medijos (žiniasklaida) šiuolaikinėje visuomenėje. Medijų poveikis ir įtaka. Reklama ir jos įtaka. Medijų rūšių įtakos skirtumai. Medijos kaip viešųjų diskusijų erdvė.
Referatas Medijos (žiniasklaida) šiuolaikinėje visuomenėje. Medijų poveikis ir įtaka. Reklama ir jos įtaka. Medijų rūšių įtakos skirtumai. Medijos kaip viešųjų diskusijų erdvė.

Šiuolaikinė visuomenė yra priklausoma nuo daugelio dalykų, tačiau svarbiausias iš jų – informacija. Informacija mus [...]

Globalizacija ir nacionalinė valstybė. Kas laukia?
Referatas Globalizacija ir nacionalinė valstybė. Kas laukia?

Šiame darbe bus nagrinėjama globalizacija, jos sąvoka. Taip pat bus nagrinėjama globalizacijos įtaka šiuolaikinei valstybei.

Vytauto laikų reformos ir jų įtaka tolesnei LDK valstybės ir visuomenės struktūrai
Referatas Vytauto laikų reformos ir jų įtaka tolesnei LDK valstybės ir visuomenės struktūrai

Vytautas Didysis, gimęs Senųjų Trakų piliavietėje apie 1350 metus per savo valdymo laikotarpį išplėtė LDK [...]