Išvestinės finansinės priemonės ir investavimo į jas rizikos

22 psl. / 6023 žod.

Ištrauka

Finansinių priemonių tema šiai dienai labai aktuali. Žmonės, užsidirbę, laimėję pinigų, verslininkai, įvairios įmonės, gaunančios pelną, nuolat investuoja ir ieško pačių geriausių variantų investuoti. Vieni investuoja, kad gautų garantuotą pelną, kiti investuoja į rizikingesnes finansines priemones, kad gautų didesnį pelną. Finansinės priemonės, tai – sandoriai, teisės, įsipareigojimai ar susitarimai, įsigyti arba parduoti vertybinius popierius ar kitą turtą, ir kitos finansinės priemonės, kuriomis prekiaujama finansinių priemonių rinkose. Iš finansinių priemonių tikimasi gauti teigiamą investicijų grąžą. Finansinių priemonių kaina (rinkos vertė) gali didėti arba mažėti, palyginti su jų kaina arba rinkos verte investuojant, nes finansų rinkų pasaulyje akcijų kaina, jų indeksų vertė, valiutos keitimo kursas, indėlių palūkanos svyruoja, o kiekvienas investuotojas nori gauti kuo didesnę teigiamą investicijų grąžą. Tačiau visada yra rizika, kad bendroji investicijų grąža (išmokėtų dividendų arba palūkanų ir finansinės priemonės bet kokios rinkos vertės pokyčio suma) gali būti neigiama, investicija nuostolinga. Kadangi pelno prognozės paprastai siejamos su rizika patirti nuostolių, kiekvienai finansinei priemonei būdinga vis kitokia nuostolių rizika. Investicijos į konkrečias finansines priemones yra susijusios su konkrečia finansine rizika. Norint kuo labiau sumažinti nuostolių riziką į finansines priemones gali būti investuojama labai įvairiai, o kiekvienas investuotojas siekdamas išlikti rinkoje turi gerai apgalvoti savo strategiją bei finansinę padėtį. Paprastai laikoma, kad saugiau investuoti ne į vieną finansinę priemonę, o diversifikuoti investicijas įsigyjant kelias ar daugiau finansinių priemonių, kas sudaro galimybę išskaidyti riziką, o ne koncentruoti rizikos veiksnius, kurie gali įvykti vienu metu.

Investuojant į finansines priemones užsienio valiuta susiduriama su valiutos keitimo rizika. Užsienio valiutai smunkant, nuostolį patiria eksportuotojai, kylant – importuotojai. Patirti nuostolį rizikuoja visi besiskolinantys iš bankų užsienio valiuta. Todėl visi besinaudojantys paskolomis turėtų būti suinteresuoti sumažinti jų skolinimosi išlaidas. Bankai gali patarti savo klientams kaip naudoti išvestines finansines priemones, kad jie apsidraustų savo vertybinių popierių portfelį nuo rizikos, tačiau yra psichologinis nusistatymas prieš įvairias bankų siūlomas valiutinės rizikos valdymo priemones. Dažnai žmonės linkę viltis, kad valiutos kursas nesikeis arba keisis jų naudai, ir nelinkę mokėti pinigus už draudimą nuo valiutinės rizikos. Tačiau pasinaudodami tam tikromis draudimo nuo valiutinės rizikos priemonėmis, patyrę nuostolį galėjo nė kiek nepralošti. Priklausomai nuo poreikio galima pasirinkti tinkančius brangesnius arba pigesnius apsaugos būdus. Draudimas nuo valiutos pabrangimo ateityje yra labai svarbi bankų rizikos valdymo metodų dalis, kuri kartu didina jų pelningumą. Šios finansinės priemonės bankams padeda atitikti kapitalo standartus.

Išvestinės finansinės priemonės – tai sandoriai, sudaryti dėl tam tikrų finansinių priemonių ar turto, arba susieti su tokiais rodikliais kaip tam tikrų finansinių priemonių palūkanų normų, valiutų kainų, prekių ir žaliavų kainų indeksai. Išvestinės finansinės priemonės atlieka svarbų vaidmenį finansuose – tai priemonė apsisaugoti nuo įvairių finansinių rizikų. Rizikos valdymas yra vienas iš sėkmės garantų vykdant bet kokias operacijas finansų rinkose.

Šiame projekte pateikiami išvestinių finansinių priemonių apibrėžimai, aprašomi pagrindiniai išvestinių finansinių priemonių sandoriai, trumpai aprašomos išvestinių finansinių priemonių valdomos rizikos bei apžvelgiama raida ir rinkos.

Darbo objektas: išvestinių finansinių priemonių rinka.

Darbo tikslas: išanalizuoti išvestinių finansinių priemonių rinką ir su jomis susijusias rizikas.

Darbo uždaviniai:

 1. apibūdinti išvestines finansines priemones;
 2. atskleisti pagrindinius išvestinius finansinius sandorius;
 3. išanalizuoti investavimo į išvestines finansines priemones rizikas ir jų valdymą;
 4. apžvelgti išvestinių finansinių priemonių rinką.

Darbo metodai: teorinės literatūros šaltinių naudojimas, sisteminimas, analizė.


Turinys

 • ĮVADAS3
 • 1. IŠVESTINĖS FINANSINĖS PRIEMONĖS5
 • 2. IŠVESTINIŲ FINANSINIŲ PRIEMONIŲ PAGRINDINIAI SANDORIAI8
 • 2.1. Ateities išvestiniai finansiniai sandoriai8
 • 2.2. Pasirinkimo išvestiniai finansiniai sandoriai9
 • 2.3. Išankstiniai išvestiniai finansiniai sandoriai10
 • 2.4. Apsikeitimo išvestiniai finansiniai sandoriai11
 • 3. INVESTAVIMO Į IŠVESTINES FINANSINES PRIEMONES RIZIKOS IR JŲ VALDYMAS12
 • 4. IŠVESTINIŲ FINANSINIŲ PRIEMONIŲ RINKŲ APŽVALGA15
 • 4.1. 2013 m. Lietuvos valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalga16
 • IŠVADOS20
 • LITERATŪRA22

Reziumė

Autorius
irmante
Tipas
Referatas
Dalykas
Finansai
Kaina
€3.32
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 11, 2015
Publikuotas
2014 m.
Apimtis
22 psl.

Susiję darbai

Pagrindinės investavimo į žaliavas priemonės

Finansai Kursinis darbas 2012 m. _karolina
Žaliavos yra medžiagos, kurios yra išgaunamos arba užauginamos ir naudojamos įvairiems produktams gaminti. Žemės ūkio produkcija, iš kurios gaminami maisto produktai, nafta, kuri...

Finansinės išvestinės priemonės

Finansai Referatas virgutyte
Temos aktualumas: Sparčiai plėtojantis tarptautinei prekybai vis didėja tarptautinių atsiskaitymų, o kartu ir valiutos keitimo sandorių apimtys. Tačiau valiutų kursai pasaulinėse rinkose nuolat...