Psichologo darbo analizė

12 psl. / 3310 žod.

Ištrauka

Psichologija – tai mokslas apie psichikos reiškinius, jų dėsnius ir mechanizmus. (A. Jacikevičius “Siela, Mokslas, Gyvensena” 1996, Vilnius).

Psichoterapija - tai psichinių, emocinių ir psichosomatinių sutrikimų bei ligų gydymas psichologinių metodų visuma, taikant verbalinę ir neverbalinę komunikaciją.

Vieni pirmųjų entuziastų ir specialistų ugdytojų - doc. Napoleonas Indrašius ir dr. Aleksandras Alekseičikas. Nuo 1976-1977 m. prasidėjo aktyvaus mokymosi ir savarankiškų studijų etapas. Tuomet susiformavo 12-15 specialistų grupė - vidurinioji psichoterapeutų karta.

Lietuvoje psichoterapeutų profesionalų rengimas yra gana aukšto lygio. Daugelis specialistų rengimo programų atitinka Europos psichoterapijos asociacijos reikalavimus. Dalį mokymo funkcijų atlieka psichoterapeutų draugijos, pavyzdžiui, Geštalto terapijos draugija; tuo tarpu psichoanalitinės psichoterapijos studijos vyksta aukštosiose medicinos mokslo įstaigose. KMU ir VU Mokslo tarybos patvirtino psichoterapijos nenuosekliųjų studijų (kvalifikacijos kėlimo arba keitimo) programas. (http://lt.wikipedia.org/wiki/Psichoterapija)

Darbo tikslas – Pristatyti tris knygas:

 1. Yalom I. D. “Terapijos dovana”
 2. Yalom I. D. “Gydymas Šopenhaueriu”
 3. Kübler-Ross E. „Apie mirtį ir mirimą“.

Jas aprašyti, įvardyti kokią naudą jos duoda. Remiantis knygomis atskleisti psichologo darbo ypatumus. Taip pat išdėstyti savo nuomonę, mintis apie jas, kuo jos buvo naudingos, kuo įdomios, kas labiausiai patiko ar nepatiko ir ar knygose rašomą informaciją, autorių patirtį bus galima pritaikyti skaičiusiajam ateityje.


Turinys

 • Turinys
 • Įvadas
 • Knygų analizė:
 • 1. Yalom I. D. (2005) Terapijos dovana. Vilnius: Alma litera
 • 2. Yalom I. D. (2006) Gydymas Šopenhaueriu. Vilnius: Vaga
 • 3. Kübler-Ross E. (2008) Apie mirtį ir mirimą. Katalikų pasaulis
 • Apibendrinimas
 • Literatūros sąrašas

Reziumė

Autorius
sin96
Tipas
Referatas
Dalykas
Psichologija
Kaina
€2.67
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 19, 2015
Publikuotas
2013 m.
Apimtis
12 psl.

Susiję darbai

Psichologijos (b) komandinis namų darbas

Psichologija Referatas 2012 m. capriuke
Įvertinimas 9. Dėst. V. Čepukienė. Į visus klausimus atsakymų ieškojome komandiškai. Žinoma, ne viskas ėjos sklandžiai nuo pat pradžių. Laiko stoka semestro metu...